Новини та публікації будівельної галузі

Більше половини будинків в Києві будуються без документів

Більше половини будинків в Києві будуються без документів

У Києві налічується 232 ризикових об'єкта будівництва, що становить 53,3% від загальної кількості будинків, які зводяться. Найпоширеніша проблема - це будівництво житла без сформованої земельної ділянки або з порушенням цільового використання землі. За підрахунками дослідників, подібні порушення зараз зафіксовані у 180 будинків, що будуються в Києві або у 41,3% проблемних об'єктів.На другому місці - проблема з отриманням дозвільних документів на будівництво. Вона зустрічається у 113 будинків або на 25,9% об'єктах.

детальніше

21.09.2020

Обов’язкове внесення даних про експертні організації та експертні звіти до Реєстру будівельної діяльності.

Внесення до Реєстру даних про експертні звіти

Кабінет Міністрів України на засіданні 26 серпня вніс зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, які врегульовують питання, пов’язані із запровадженням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Відтак постановою «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи» визначається обов’язковість внесення даних до Реєстру будівельної діяльності відомостей про експертні організації та експертні звіти

детальніше

01.09.2020

Корупція в будівництві: результати опитування учасників ринку

Корупція в будівництві: результати опитування учасників ринку

Корупція в будівництві: учасники ринку розповіли, як змінилася ситуація в галузі за останній рік. Більше половини учасників опитування не відзначають зниження рівня корупції в будівельній сфері, а серед найбільш корумпованих залишаються Державна архітектурно-будівельна інспекція України (до реформи) і органи, що утворилися в результаті реформування ДАБІ. Такі результати показало щорічне дослідження рівня корупції в будівельній галузі України, організоване бізнес-асоціацією «Український клуб нерухомості» (URE Club) за підтримки Конфедерації будівельників України (КБУ).

детальніше

28.08.2020

Як отримати дозвіл на будівництво після реформи

Як отримати дозвіл на будівництво після реформи

Після ліквідації ДАБІ для представників будівельної галузі отримання дозволів спроститься, а сам процес зміниться. Про це розповів глава Державної сервісної служби містобудування Олексій Башкіров. "Вже з'явилося таке поняття як чек-лист. Ним передбачено вичерпний перелік документів для забудовника, що істотно полегшує процес отримання дозволів на початок будівельних робіт та введення об'єкта в експлуатацію", – зазначив Башкіров. Він також підкреслив, що пріоритетом реформи є децентралізація і її підтримав бізнес на зустрічі з прем'єр-міністром, яка відбулася минулого тижня.

детальніше

15.08.2020

Старт Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

Старт Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

В Україні запрацював новий Реєстр будівельної діяльності та Публічний портал системи. Це перший етап впровадження Єдиної державної електронної системи у межах реформування галузі містобудування України. Новий Реєстр захищений та зберігається на національному провайдері хмарних сервісів та центрів обробки даних De Novo. Відтепер кожен об'єкт буде вноситися до Реєстру з унікальним ідентифікатором. Це дозволить прив'язати до об'єкта всі дозвільні документи, містобудівну та проектну документацію, відомості про учасників будівництва, фото та іншу інформацію.

детальніше

27.07.2020

Рекомендаційні матеріали для якісної розробки проектної документації

Рекомендаційні матеріали для якісної розробки проектної документації

Технічний Офіс Фонду енергоефективності розробив Альбом технічних рішень, який допоможе інженерам-проектувальникам при розробці проектної документації для реалізації проектів в межах участі в Програмі «Енергодім». А також може бути корисним для всіх фахівців, що працюють в сфері енергоефективності. В альбомі наведено креслення, схеми, вузли, методики розрахунків технічних характеристик огороджувальних конструкцій та інженерних систем багатоквартирних житлових будинків, які можливі для застосування при термомодернізації більшості існуючих багатоквартирних житлових будинків в Україні.

детальніше

17.07.2020

Впроваджуємо нові стандарти у галузі експертних послуг!

Впроваджуємо нові стандарти у галузі експертних послуг!

Підтверджуючи свою назву, яка починається зі слова "Перша", та доводячи своє прагнення бути лідерами постійною роботою у напрямку вдосконалення послуг, ТОВ "Перша Будівельна Експертиза" першою у галузі впровадила клієнтоорієнтовану автоматизовану систему управління експертизами. Ця система розроблялась протягом року та є унікальною у сфері експертних послуг та має символічну назву "Перша Прозора Експертиза". Зареєстрований користувач за допомогою кабінету в режимі онлайн може відслідковувати актуальну інформацію стосовно експертизи його проекту.

детальніше

26.06.2020

Експертиза проектно-кошторисної документації від ПБЕ

Експертиза проектно-кошторисної документації від ПБЕ

Експериза кошторисів є дуже важливим етапом. Невірно складений кошторис може мати негативні наслідки як для раніше запланованих термінів, так і для самого процесу будівельних робіт. І не важливо, яким чином з'являються помилки кошторисів і яка їхня спрямованість, тому що завищена кошторисна вартість будівництва веде до прямих збитків для інвестора або забудовника, а занижена вартість призведе до того, що замовник отримає від підрядника незапланований в бюджеті значний перелік додаткових витрат. В результаті цього висока ймовірність порушення термінів будівництва, а також можливе розірвання контракту і судові розгляди.

детальніше

15.06.2020

Як виконується експертиза проектної документації

Як виконується експертиза будівельної документації

Експертиза проектів будівництва проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом пошуку і виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється питанням дотримання нормативів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки та енергозбереження. Досить популярною є процедура проходження експертизи кошторисів.

детальніше

06.05.2020

Особливості будівельної експертизи проектів в Україні

Будівельна експертиза

Процес будівництва досить складний і вимагає особливого підходу. Але будь-які роботи здійснюються тільки після складання проекту. Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Під час його здійснення, закладається архітектурний вигляд споруди, враховується планування, фундамент і багато інших чинників. Правильно складені документи на етапі підготовки - це гарантія безпеки майбутньої будівлі

детальніше

29.04.2020

Енергетичний аудит та сертифікат енергетичної ефективності.

Проведення енергетичного аудиту

Роз'яснення щодо необхідності проведення енергетичного аудиту у будівлях та на підприємствах, вибору сертифікованого енергоаудитора та отримання енергетичного сертифікату. Вам потрібно провести діагностику будинку або підприємства, щоб дізнатися, які саме заходи з енергозбереження вони потребують. Головною метою енергетичного аудиту є визначення методів підвищення рівня енергоефективності будинку, що матиме своїм наслідком поліпшення мікроклімату та заощадження у подальшому коштів на його утримання.

детальніше

15.04.2020

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Ми працюємо в штатному режимі, але у зв’язку з карантинними мірами в країні наших співробітників переведено на віддалену роботу. Служба підтримки (колл центр) однаково працює з офісу і вдома. Команда менеджерів і розробників користується сервісами, які дозволяють планувати, проводити наради, ставити завдання та контролювати їх виконання.

детальніше

19.03.2020

В Україні ліквідовано ДАБІ.

В Україні ліквідовано ДАБІ.

Рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) було прийнято 13 березня 2020 року на позачерговому засіданні Уряду за участі Президента України Володимира Зеленського. Завдяки ліквідації процес отримання державних послуг у будівельній сфері стане прозорим, зручним і з мінімальним впливом чиновників на прийняття таких рішень.

детальніше

18.03.2020

Експертиза проектної документації з будівництва доріг

ПБЕ розширює діяльність за напрямками здійснення експертизи

28 січня 2020 в Мінрегіоні Рішенням Робочої групи (протокол № 84 від 28.01.2020) визначено, що ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» на додаток до раніше затверджених відповідає ще й критеріям в частині проведення експертизи проектної документації з будівництва доріг з класом наслідків (відповідальності) ССЗ

детальніше

30.01.2020

ПБЕ переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

ПБЕ переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні. Ми зробили офіс прозорим, щоб наші партнери-проектувальники приходили сюди не як на каторгу, а в місце, де знаходяться знання, якими з ними хочуть ділитися.

детальніше

24.12.2019

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

Електронний кабінет забудовника (e-dabi.gov.ua) запрацював у тестовому режимі та доступний для будівельних об'єктів класу наслідків СС1 (незначний). Презентація нового онлайн-сервісу відбулась 13 грудня за участі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак та Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка

детальніше

13.12.2019

Президент України підписав Закон, який удосконалює порядок надання адмінпослуг у будівництві

Президент України підписав Закон, який удосконалює порядок надання адмінпослуг у будівництві

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» № 199-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 17 жовтня 2019 року. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

детальніше

14.11.2019

Опубліковано нові ДБН для будівництва житлових будинків

Опубліковано нові ДБН для будівництва  житлових будинків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в своєму бюлетені №8 від 20 серпня 2019 року опубліковало нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року та вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла.

детальніше

02.09.2019

Будівельна галузь чекає на створення єдиної електронної системи у сфері будівництва

Будівельна галузь чекає на створення єдиної електронної системи у сфері будівництва

Питання системного перетворення, зміни філософії надання адмінпослуг у сфері будівництва – одне з ключових у реформі будівельної галузі. У серпні Конфедерація будівельників України (КБУ) спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) зібрала активних реформаторів галузі в рамках конференції “Прозорі послуги для ефективної будівельної галузі”.

детальніше

06.08.2019

Житлове будівництво за перші півроку зросло більше 50%

Житлове будівництво за перші півроку зросло більше 50%

За підсумками першого півріччя 2019 року в Україні вже прийнято в експлуатацію 4911,2 тис. м² загальної площі житла. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це ріст на 50,6%. Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

детальніше

29.07.2019

У Мінрегіонбуді серйозно зайнялися повним реформуванням ДАБІ

У Мінрегіонбуді серйозно зайнялися повним реформуванням ДАБІ

Система державного архітектурно-будівельного контролю в Україні залишається однією з найкорумпованіших та потребує повного перезавантаження та реформування. Відтак у рамках повного перезавантаження діяльності ДАБІ була розроблена концепція реформування цієї структури, а також план її реалізації.

детальніше

18.06.2019

Уряд схвалив постанову, направлену на покращення бізнес-клімату в Україні

Уряд схвалив постанову, направлену на покращення бізнес-клімату в Україні

Відтепер порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна стане єдиним та простим. Спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації. Перепланування всіх об’єктів без втручання у несучі конструкції можна здійснювати без дозволу ДАБІ

детальніше

26.04.2019

З 1 квітня вступають в дію нові ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”

З 1 квітня вступають в дію нові ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп населення: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

детальніше

25.03.2019

Cтворено робочу групу з реформування системи архбудконтролю

Cтворено робочу групу з реформування системи архбудконтролю

Робочу групу з питань реформування системи архітектурно-будівельного контролюстворено шляхом впровадження електронного кабінету забудовника, онлайн-платформи “Прозора ДАБІ” та розроблення нормативно-правових актів. До її складу увійшли представники Мінрегіону, ДАБІ, E-GOV, BRDO, IDLO, TAPAS, КБУ.

детальніше

25.02.2019

В Україні змінено критерії, яким повинні відповідати експертні організації

В Україні змінено критерії, яким повинні відповідати експертні організації

В Україні посилено відповідальність експертних організацій. Тепер за неякісну підготовку та надання експертних звітів вони можуть бути позбавлені свого статусу. Відповідні зміни затверджені наказом Мінрегіону від 31.10.2018 № 288, що був опублікований в Інформаційному бюлетені Мінрегіону №1/2019.

детальніше

12.02.2019

Підсумки 2018 року у будівельній галузі України

Підсумки 2018 року у будівельній галузі України

У 2018-му будівельна галузь продовжила демонструвати стабільне зростання. І це враховуючи неабиякий ривок, який відбувся у галузі на рік раніше. Було виконано будівельних робіт більш ніж на 136 млрд грн. Була прийнята низка важливих змін для спрощення діяльності у будівництві та покращення життя людей.

детальніше

25.01.2019

Публікації за попередні роки