Новини та публікації будівельної галузі

Впроваджуємо нові стандарти у галузі експертних послуг!

Впроваджуємо нові стандарти у галузі експертних послуг!

Підтверджуючи свою назву, яка починається зі слова "Перша", та доводячи своє прагнення бути лідерами постійною роботою у напрямку вдосконалення послуг, ТОВ "Перша Будівельна Експертиза" першою у галузі впровадила клієнтоорієнтовану автоматизовану систему управління експертизами. Ця система розроблялась протягом року та є унікальною у сфері експертних послуг та має символічну назву "Перша Прозора Експертиза". Зареєстрований користувач за допомогою кабінету в режимі онлайн може відслідковувати актуальну інформацію стосовно експертизи його проекту.

детальніше

26.06.2020

Експертиза проектно-кошторисної документації від ПБЕ

Експертиза проектно-кошторисної документації від ПБЕ

Експериза кошторисів є дуже важливим етапом. Невірно складений кошторис може мати негативні наслідки як для раніше запланованих термінів, так і для самого процесу будівельних робіт. І не важливо, яким чином з'являються помилки кошторисів і яка їхня спрямованість, тому що завищена кошторисна вартість будівництва веде до прямих збитків для інвестора або забудовника, а занижена вартість призведе до того, що замовник отримає від підрядника незапланований в бюджеті значний перелік додаткових витрат. В результаті цього висока ймовірність порушення термінів будівництва, а також можливе розірвання контракту і судові розгляди.

детальніше

15.06.2020

Як виконується експертиза проектної документації

Як виконується експертиза будівельної документації

Експертиза проектів будівництва проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом пошуку і виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється питанням дотримання нормативів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки та енергозбереження. Досить популярною є процедура проходження експертизи кошторисів.

детальніше

06.05.2020

Особливості будівельної експертизи проектів в Україні

Будівельна експертиза

Процес будівництва досить складний і вимагає особливого підходу. Але будь-які роботи здійснюються тільки після складання проекту. Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Під час його здійснення, закладається архітектурний вигляд споруди, враховується планування, фундамент і багато інших чинників. Правильно складені документи на етапі підготовки - це гарантія безпеки майбутньої будівлі

детальніше

29.04.2020

Енергетичний аудит та сертифікат енергетичної ефективності.

Проведення енергетичного аудиту

Роз'яснення щодо необхідності проведення енергетичного аудиту у будівлях та на підприємствах, вибору сертифікованого енергоаудитора та отримання енергетичного сертифікату. Вам потрібно провести діагностику будинку або підприємства, щоб дізнатися, які саме заходи з енергозбереження вони потребують. Головною метою енергетичного аудиту є визначення методів підвищення рівня енергоефективності будинку, що матиме своїм наслідком поліпшення мікроклімату та заощадження у подальшому коштів на його утримання.

детальніше

15.04.2020

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Ми працюємо в штатному режимі, але у зв’язку з карантинними мірами в країні наших співробітників переведено на віддалену роботу. Служба підтримки (колл центр) однаково працює з офісу і вдома. Команда менеджерів і розробників користується сервісами, які дозволяють планувати, проводити наради, ставити завдання та контролювати їх виконання.

детальніше

19.03.2020

В Україні ліквідовано ДАБІ.

В Україні ліквідовано ДАБІ.

Рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) було прийнято 13 березня 2020 року на позачерговому засіданні Уряду за участі Президента України Володимира Зеленського. Завдяки ліквідації процес отримання державних послуг у будівельній сфері стане прозорим, зручним і з мінімальним впливом чиновників на прийняття таких рішень.

детальніше

18.03.2020

Експертиза проектної документації з будівництва доріг

ПБЕ розширює діяльність за напрямками здійснення експертизи

28 січня 2020 в Мінрегіоні Рішенням Робочої групи (протокол № 84 від 28.01.2020) визначено, що ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» на додаток до раніше затверджених відповідає ще й критеріям в частині проведення експертизи проектної документації з будівництва доріг з класом наслідків (відповідальності) ССЗ

детальніше

30.01.2020

ПБЕ переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

ПБЕ переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні. Ми зробили офіс прозорим, щоб наші партнери-проектувальники приходили сюди не як на каторгу, а в місце, де знаходяться знання, якими з ними хочуть ділитися.

детальніше

24.12.2019

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

Електронний кабінет забудовника (e-dabi.gov.ua) запрацював у тестовому режимі та доступний для будівельних об'єктів класу наслідків СС1 (незначний). Презентація нового онлайн-сервісу відбулась 13 грудня за участі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак та Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка

детальніше

13.12.2019

Президент України підписав Закон, який удосконалює порядок надання адмінпослуг у будівництві

Президент України підписав Закон, який удосконалює порядок надання адмінпослуг у будівництві

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» № 199-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 17 жовтня 2019 року. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

детальніше

14.11.2019

Опубліковано нові ДБН для будівництва житлових будинків

Опубліковано нові ДБН для будівництва  житлових будинків

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в своєму бюлетені №8 від 20 серпня 2019 року опубліковало нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року та вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла.

детальніше

02.09.2019

Будівельна галузь чекає на створення єдиної електронної системи у сфері будівництва

Будівельна галузь чекає на створення єдиної електронної системи у сфері будівництва

Питання системного перетворення, зміни філософії надання адмінпослуг у сфері будівництва – одне з ключових у реформі будівельної галузі. У серпні Конфедерація будівельників України (КБУ) спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) зібрала активних реформаторів галузі в рамках конференції “Прозорі послуги для ефективної будівельної галузі”.

детальніше

06.08.2019

Житлове будівництво за перші півроку зросло більше 50%

Житлове будівництво за перші півроку зросло більше 50%

За підсумками першого півріччя 2019 року в Україні вже прийнято в експлуатацію 4911,2 тис. м² загальної площі житла. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це ріст на 50,6%. Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

детальніше

29.07.2019

У Мінрегіонбуді серйозно зайнялися повним реформуванням ДАБІ

У Мінрегіонбуді серйозно зайнялися повним реформуванням ДАБІ

Система державного архітектурно-будівельного контролю в Україні залишається однією з найкорумпованіших та потребує повного перезавантаження та реформування. Відтак у рамках повного перезавантаження діяльності ДАБІ була розроблена концепція реформування цієї структури, а також план її реалізації.

детальніше

18.06.2019

Уряд схвалив постанову, направлену на покращення бізнес-клімату в Україні

Уряд схвалив постанову, направлену на покращення бізнес-клімату в Україні

Відтепер порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна стане єдиним та простим. Спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації. Перепланування всіх об’єктів без втручання у несучі конструкції можна здійснювати без дозволу ДАБІ

детальніше

26.04.2019

З 1 квітня вступають в дію нові ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”

З 1 квітня вступають в дію нові ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп населення: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

детальніше

25.03.2019

Cтворено робочу групу з реформування системи архбудконтролю

Cтворено робочу групу з реформування системи архбудконтролю

Робочу групу з питань реформування системи архітектурно-будівельного контролюстворено шляхом впровадження електронного кабінету забудовника, онлайн-платформи “Прозора ДАБІ” та розроблення нормативно-правових актів. До її складу увійшли представники Мінрегіону, ДАБІ, E-GOV, BRDO, IDLO, TAPAS, КБУ.

детальніше

25.02.2019

В Україні змінено критерії, яким повинні відповідати експертні організації

В Україні змінено критерії, яким повинні відповідати експертні організації

В Україні посилено відповідальність експертних організацій. Тепер за неякісну підготовку та надання експертних звітів вони можуть бути позбавлені свого статусу. Відповідні зміни затверджені наказом Мінрегіону від 31.10.2018 № 288, що був опублікований в Інформаційному бюлетені Мінрегіону №1/2019.

детальніше

12.02.2019

Підсумки 2018 року у будівельній галузі України

Підсумки 2018 року у будівельній галузі України

У 2018-му будівельна галузь продовжила демонструвати стабільне зростання. І це враховуючи неабиякий ривок, який відбувся у галузі на рік раніше. Було виконано будівельних робіт більш ніж на 136 млрд грн. Була прийнята низка важливих змін для спрощення діяльності у будівництві та покращення життя людей.

детальніше

25.01.2019

Публікації за попередні роки