Будівельна експертиза проектів

Процес будівництва досить складний і вимагає грамотного підходу. Але будь-які роботи здійснюються тільки після складання проекту. Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда.

Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Під час його здійснення, закладається архітектурний вигляд споруди, враховується планування, фундамент і багато інших чинників. Правильно складені документи на етапі підготовки - це гарантія безпеки майбутньої будівлі.

Особливості експертизи будівельної документації

Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза будівельної документації. Їй приділяється особлива увага, адже тільки досвідчені фахівці зможуть виявити всі можливі помилки, вказати на необхідність доопрацювання, щоб в подальшому виключити порушення в процесі будівництва.

У процесі експертизи, наданий документ або пакет паперів ретельно розглядається фахівцями. Оцінка проекту і пошук порушень в ньому - процес дуже складний і вимагає великого досвіду і професійних знань.

Види експертизи проектів

Проектна документація може проходити:

  • Державну експертизу - здійснюється спеціальним органом, уповноваженим на виконання подібних робіт.
  • Недержавну експертизу - із залученням компанії, яка отримала офіційний дозвіл.

Але необхідно вказати на один дуже важливий нюанс, чому необхідно віддавати будівельні документи на перевірку. Кожен проект повинен пройти оцінку перед тим, як компанія отримає офіційний дозвіл на будівництво. Якщо забудовник ухилився від експертизи, то дозволу він не отримає. Це означає, що його подальша діяльність по зведенню будівлі буде вважатися незаконною, що загрожує серйозними проблемами для компанії.

Будівельна експертиза проектної документації вважається обов'язковою, а спроба ухилитися від неї призведе до дуже неприємних наслідків.

Раніше будівельно-проектна експертиза була дуже складним процесом, який проводився поетапно. Природно, це не давало повноцінно розвиватися сфері будівництва, адже для отримання заповітного дозволу доводилося витратити велику кількість часу і сил. Зараз цей процес істотно спростився, а обов'язки з проведення експертизи поділені між приватними компаніями і спеціалізованими органами.

У випадку недержавної будівельної експертизи достатньо звернутися в компанію, яка має дозвіл на проведення оцінки документації. Фахівці цих організацій можуть працювати на об'єктах, для яких не потрібно оцінка в державних органах.

Хто може бути замовником експертизи :

  • замовник будівництва;
  • проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектно-вишукувальних робіт.

Документи, що подаються на експертизу.

До експертної організації для проведення експертизи замовник подає проект будівництва, оформлений відповідно до вимог державних стандартів, у паперовому та електронному вигляді. Між замовником експертизи та експертною організацією згідно із законодавством укладається договір на проведення експертизи.

Строки проведення експертизи проектів будівництва

  • Зазвичай до 30 календарних днів залежно від технічної та технологічної складності об'єктів будівництва;
  • Для об'єктів, що становлять підвищену небезпеку, щодо яких проводиться оцінка їх впливу на навколишнє природне середовище - до 90 календарних днів;
  • Для об'єктів I-III категорії складності, що споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами - 15 календарних днів;
  • Експертиза кошторисної частини проекту будівництва об'єктів I-III категорії складності - 15 календарних днів.

Експертний звіт або Експертний висновок

За результатами проведеної експертизи замовнику надається письмовий звіт, який містить інформацію про:

  • дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі до доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження і енергоефективності, кошторисної частини проекту будівництва;
  • допущення помилок, які можуть бути виправлені без коригування проекту будівництва, а також допущення помилок та недотримання зазначених вимог, що потребує коригування проекту будівництва.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Перша Будівельна Експертиза переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні.

детальніше

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Ми працюємо в штатному режимі, але у зв’язку з карантинними мірами в країні наших співробітників переведено на віддалену роботу. Служба підтримки (колл центр) однаково працює з офісу і вдома. Команда менеджерів і розробників користується сервісами, які дозволяють планувати, проводити наради, ставити завдання та контролювати їх виконання.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше