Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Як виконується експертиза проектної документації

Мета проведення експертизи проектів будівництва

Експертиза проектів будівництва проводиться з метою визначення якості проектних рішень шляхом пошуку і виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється питанням дотримання нормативів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки та енергозбереження. Досить популярною є процедура проходження експертизи кошторисної документації або спрощено - експертизи кошторисів.

Проведення експертизи проектної документації

Право проведення будівельної експертизи

Експертизу можуть проводити експертні організації незалежно від форми власності, як державні установи, так і недержавні організації та компанії, що відповідають критеріям, визначеним Мінрегіонбудом. Інформація з переліком експертних організацій, які відповідають критеріям, оприлюднюється на офіційному сайті зазначеного Міністерства.

Слід зазначити, що будівельна експертиза проектної документації є обов'язковою для певних категорій об'єктів (СС2 і СС3, об'єктів, які зводяться на територіях зі складними інженерно-геологічними умовами, які будуються з залученням бюджетних коштів, мають вплив на навколишнє середовище). В деяких випадках експертиза може проводитися тільки експертною організацією державної форми власності, але в більшості випадків -  замовник будівництва на свій розсуд визначає експертну організацію, яка буде проводити експертизу його проекту. Експертизу не може проводити розробник проекту будівництва.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України здійснює нормативно методичне забезпечення проведення експертизи та визначає нормативи обчислення її вартості.

Як виконується експертиза будівельної документації

Процес проведення експертизи є завершальним етапом розробки проектів будівництва.

Як виконується експертиза будівельної документації

Процес оцінки проекту будівництва проходить в кілька етапів.

1. Звернення в експертну компанію і підписання договору

Для початку замовник звертається в експертну компанію для оцінки проекту, після чого надає весь пакет необхідних документів. Спеціалісти приймають папери, формують замовлення, привласнюють йому номер. Підписується договір на надання послуг з експертизи. Головна вимога до процесу експертизи - її незалежність і надання об'єктивної думки.

Звернення в експертну організацію та підписання договору

2. Проведення експертизи проектної документації

Після прийому заявки починається розгляд. Це найскладніший етап, який потрібує дуже копіткої роботи фахівців. Вони розглядають окремі чинники, виконують розрахунки, перевіряють закладені параметри на відповідність діючим нормативам.

У процесі перевірки можуть виявитися недоробки, відсутність важливих розділів і інші фактори, які не дозволяють прийняти проект. У такому випадку експерти повідомляють про це замовника, після чого повертають документи на доопрацювання із зазначенням всіх зауваження до проекту. Компанія може передати документацію в фірму, яка проводила проектування та вимагати доопрацювання і усунення порушень. Після цього документи знову повертаються на перевірку.

Проведення експертизи проектної документації

3. Усунення недоліків

Всі виявлені недоліки повинні бути усунені в термін, який зазначений в договорі. Якщо замовник повністю усунув всі порушення, то зауваження знімаються, після чого готується попередній висновок перед передачею документів для остаточного рішення.

Експертиза проектів будівництва

4. Отримання експертного звіту

Далі формується комплексний експертний висновок, з урахуванням всіх факторів, виявлених в процесі експертизи і видається разом з документацією на руки замовнику.

У висновку вказуються всі дані, які були виявлені в процесі дослідження документів, висновки і їх обґрунтування. Фахівці виносять позитивне рішення тільки у разі повної відповідності документів діючим нормативам , а негативне - при необхідності доробок.

Приклад бланка експертного висновку на проектну документацію

 

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше