Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Співпраця з експертизи проектної документації

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» надає послуги експертизи проектної документації будівництва за всіма напрямками для клієнтів зі всіх регіонів України. Ми відкриті до продуктивного взаємовигідного співробітництва під знаком соціальної відповідальності за нову якість будівництва і запрошуємо до співпраці всіх учасників будівельної галузі.

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза»

Етапи експертизи проектів будівництва:

 1. Звернення в експертну організацію. Замовник надає весь пакет необхідних документів. 
 2. Проведення експертизи проектної документації. Розгляд її є дуже складним і важливим етапом, який потрібує копіткої роботи експертів. Фахівці уважно розглядають окремі чинники, виконують розрахунки, перевіряють закладені параметри на відповідність діючим нормативам. У випадку знаходження недоліків експерти повідомляють про це замовника і повертають документи на доопрацювання. Після усунення порушень документи знову повертаються на перевірку. 
 3. Усунення недоліків. Всі виявлені недоліки повинні бути усунені в термін, який зазначено в договорі.
 4. Отримання експертного звіту

Нормативно-правові документи, які регламентують проведення експертизи проектної документації на будівництво:

 • Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»,
 • Закон України  «Про архітектурну діяльність»,
 • постанова КМУ «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи»,
 • ДСТУ 8907:2019 «Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво».

Мета проведення експертизи

Оцінка проектів будівництва проводиться з метою визначення якості проектних рішень. Під час неї виявляється відповідність вимогам законодавства України, будівельних норм, стандартів і правил щодо:

 • міцності, надійності та довговічності об'єктів, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями;
 • санепідемнорм, екології, техногенної, пожежної та радіаційної безпеки;
 • безпеки праці;
 • енергозбереження;
 • кошторисної частини проектної документації.

Експертний звіт на проект будівництва

Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва. Її проводять експертні організації незалежно від форми власності, які відповідають визначеним Мінрегіонбудом критеріям. Експертизі підлягає проектна документація на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва на стадіях проектування: техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), техніко-економічний розрахунок (ТЕР), ескізний проект (ЕП), проект (П), робочий проект (РП).

За результатом проведеної експертизи проектної документації на будівництво замовнику видається оформлений відповідно до законодавства експертний звіт.

Обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів середніх та значних наслідків

Об'єкти незначного класу наслідків можуть будуватися на підставі повідомлення, середнього і значного (багатоквартирні житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки, торговельно-розважальні комплекси – середнього; великі житлові комплекси, офісні центри, складні промислові споруди - значного класу) – виключно на підставі відповідного дозволу на будівництво.

Ціна та строки проведення експертизи проектів будівництва

Проведення експертизи здійснюється на підставі відповідного договору між замовником і експертною організацією. У ньому зокрема визначається і вартість експертизи. Ціна є договірною і обов’язково погоджується сторонами. Слід зазначити, що експертизу проекту не може проводити проектувальник, який брав участь у розробленні цього проекту. Замовником експертизи може виступати замовник будівництва або проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектних робіт.

Строки проведення експертизи проектів будівництва визначаються теж у договорі між замовником і виконавцем експертизи.

 

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше