Підсумки першого місяця роботи ДІАМ: 99% звернень опрацьовуються протягом 24 годин
Новостворена ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування України).
За перший місяць діяльності
Державної інспекції архітектури та містоудування України налагоджено роботу департаментів та оптимізовано
виконання дозвільно-реєстраційних функцій – 99% звернень замовників опрацьовуються інспекторами протягом
24 годин.
Видано сотні дозволів на будівництво та ремонтні роботи шкіл, лікарень, доріг, реставрацію пам'яток архітектури та ін.
Так само і щодо оглядів об’єктів та прийняття їх в експлуатацію – замовникам більше не потрібно подавати заяви за кілька місяців наперед, як це було раніше. Головні інспектори ДІАМ оперативно реагують після отримання заяви, проводять огляд та приймають рішення щодо об’єктів. І це займає всього кілька днів.
Також сформовано перелік планових перевірок на 2022 рік та завантажено його на портал inspection.gov.ua для подальшого затвердження такого плану. Водночас розпочато проведення позапланових перевірок резонансних та скандальних будівництв.
Наразі в ДІАМ працює 231 працівник (38% від загальної чисельності). Налагоджено співпрацю з Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO). Експерти організації будуть супроводжувати унікальний для центральних органів виконавчої влади проект з експериментального порядку проведення конкурсів на посади керівників департаментів у Державній інспекції архітектури та містобудування України.
До того ж в ДІАМ працює "гаряча лінія", де фахівці консультують громадян та надають відповіді на їх запитання і рекомендації.
За вказаний період опрацьовано:
- 488 дозволів на будівництво;
- 3024 повідомлення про початок будівельних робіт;
- 1494 декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
- 191 сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію;
- понад 2500 дзвінків на «гарячу лінію», а також оголошено додатково 37 конкурсів на посади.
В той же час НАЗК опублікувало "Висновок антикорупційної експертизи проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності»"
Основні тези з висновку
- Встановлення або розширення дискреційних повноважень органу державної влади чи органу місцевого самоврядування або особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, за відсутності визначення вичерпних випадків, підстав, форм, строків, порядку здійснення таких повноважень, контролю за їх здійсненням та відповідальності за можливі зловживання під час їх здійснення
-
Висновок: "проєкт Закону містить корупціогенні фактори та потребує доопрацювання з урахуванням наведених рекомендацій".