Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

В Україні ліквідовано ДАБІ.

Рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) було прийнято 13 березня 2020 року на позачерговому засіданні Уряду за участі Президента України Володимира Зеленського.

Завдяки ліквідації процес отримання державних послуг у будівельній сфері стане прозорим, зручним і з мінімальним впливом чиновників на прийняття таких рішень.

Обов’язки ДАБІ будуть розподілені між трьома новоствореними центральними органами влади: Державною сервісною службою з містобудування, яка виконуватиме реєстраційні функції, Державним агентством з технічного регулювання та Державною інспекцією з містобудування, яка виконуватиме функцію нагляду і контролю за будівництвом.

Прийняті раніше Кабінетом Міністрів України постанови № 218 та 219 від 13 березня 2020 року були доопрацьовані та вступили в дію 18.03.2020 року.

Згідно з постановою КМУ № 218 ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) та утворено центральний орган виконавчої влади – Державну сервісну службу містобудування України (Держсервісбуд).

Основними завданнями новоствореної структури є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Іншою постановою КМУ № 219 утворено ще два центральних органи виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України.

Державні органи здійснюватимуть державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду та технічного регулювання у сфері містобудування відповідно.

Діяльність новостворених структур координується Кабміном Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій України.

 

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше