Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Олексій Чернишов: Механізми держуправління у містобудуванні необхідно поетапно послабити

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій, взяв участь у засіданні Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування. 

«Підґрунтям проведення загальнодержавної реформи містобудування є побудова прозорої, ефективної системи управління в містобудівній діяльності. Зростає необхідність поетапного послаблення механізмів державного управління, поряд з цим, важливим аспектом залишається вимога побудови якісної системи публічного державного контролю та нагляду, і приватного контролю та їхнього функціонального поєднання», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій. 

Механізми держуправління у містобудуванні

На засіданні розглянули концепцію проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування». Мінрегіоном було проведено ґрунтовну роботу з моніторингу, системного аналізу практики реалізації державної політики у сфері містобудування ефективного механізму регулювання відносин в цій сфері.

«Світовий досвід демонструє, що немає кращого способу боротьби з корупцією, як створення конкурентного прозорого ринкового середовища, дерегуляція та автоматизація надання послуг. Цей законопроєкт направлений на комплексне реформування сфери містобудування. Його прийняття дозволить запровадити концептуально нову прогресивну модель державного управління», – підкреслив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій. 

Законопроєкт передбачає мінімізацію паперового документообігу, шляхом розширення можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Розглядається можливість спрощення реєстрації права на виконання підготовчих і будівельних робіт та автоматичного прийняття в експлуатацію об’єктів. Переглянута система містобудівного контролю, розмежовані повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб. 

На засіданні Координаційної ради погодили концепцію законопроєкту та визначили подальші кроки по організації роботи з доопрацювання.

Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» є першим етапом реформи, наступний крок – проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення персональної відповідальності у сфері містобудівної діяльності.

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше