Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Експертиза проектно-кошторисної документації

Нарівні з архітектурно-будівельним проектуванням експертиза кошторисної чакстини проектної документації є важливим етапом перед стартом будівельних робіт.

Це обумовлено тим, що перед початком будівництва об'єкта дуже важливо знати розмір коштів, необхідних для цього, а кошторисна вартість будівництва якраз і визначає це.

експертиза кошторисної чакстини проектної документації

Попередні витрати на будівництво визначаються на стадії економічних вишукувань. Кошторисна документація є основою для фінансування будівництва. Розрахунки вартості будівництва здійснюються шляхом складання спеціальних документів, які називаються кошторисами. Грошові витрати, що визначають вартість, називаються кошторисною вартістю.

Кошторис вартість включає в себе:

 • вартість роботи механізмів
 • вартість матеріалів
 • накладні витрати
 • зарплату

Всі витрати ділять на:

 • будівельно-монтажні роботи,
 • вартість обладнання та інвентарю,
 • інші витрати.

Проведення розрахунків необхідне для визначення рівня економічних витрат, які будуть потрібні для забудови.

Експериза кошторисів є дуже важливим етапом.

Тому що невірно складений кошторис може мати негативні наслідки як для раніше запланованих термінів, так і для самого процесу будівельних робіт. І не важливо, яким чином з'являються помилки кошторисів і яка їхня спрямованість, тому що завищена кошторисна вартість будівництва веде до прямих збитків для інвестора або забудовника, а занижена вартість призведе до того, що замовник отримає від підрядника незапланований в бюджеті значний перелік додаткових витрат. В результаті цього висока ймовірність порушення термінів будівництва, а також можливе розірвання контракту і судові розгляди.

Експертиза кошторисної частини проектної документації

Кошторисна документація надається на експертизу у паперовому виді та електронному вигляді (.ims ) + зведений кошторис (.doc). (Тільки зведений кошторис - якщо будівництво здійснюється за кошти інвестора і виконання експертизи кошторисної частини проекту будівництва є необов'язковим).

Обов'язковим є проведення експертизи кошторисної документації проектів будівництва об'єктів, які будуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість по кошторисної частини проекту будівництва перевищує 300 тис грн

Термін проведення оцінки кошторисів становить до 15 календарних днів. Але зазвичай наші фахівці справляються з цим завданням більш оперативно. Залежно від наданого проекту і поточної завантаженості ми можемо видати експертний висновок протягом декількох днів.

Під час проведення експертизи кошторисної документації відбувається процес підтвердження або встановлення відповідності обсягів робіт та витрат матеріалів, порядку обліку витрат і розцінок на роботи з чинними нормативними положеннями.

Оцінка кошторису може включати:

 1. перевірка правильності складання кошторису, в тому числі застосування розцінок, тобто проводиться оцінка відповідності зазначених у кошторисі характеру і обсягу робіт;
 2. перевірка правильності застосування коефіцієнтів і інших показників;
 3. перевірка відповідності обсягів вже виконаних робіт (звірка фактично виконаних робіт з актами про приймання)
 4. перевірка відповідності обсягів робіт із запланованим завданням (перевірка необхідності проведення заявлених в кошторисі робіт);
 5. перевірка відповідності витрат на монтаж устаткування, придбання або виготовлення технологічного обладнання та інвентарю, а також інших витрат.
 6. оцінка обґрунтованості вартості заявлених робіт середньоринковими показниками в період проведення будівництва;
 7. розрахунок обсягів, що залишилися до закінчення будівництва;
 8. розрахунок кількості машин і ресурсів, які необхідні для завершення робіт;
 9. перерахунок підсумкової вартості зведення (реконструкції) об'єкта з урахуванням результатів експертизи;
 10. вироблення і видача рекомендацій щодо поліпшення проектних і розрахункових операцій.

Вартість експертизи проектно-кошторисної документації

Мінімальна вартість експертизи проектів будівництва складає 3340 грн без ПДВ
(обчислюється виходячи з трудових витрат на її проведення, що становить 2 людино/дні )

Отримати розрахунок вартості

Вартість експертизи проектної документації

Як визначається вартість

Ціну експертизи кошторисної частини проектної документації будівництва визначають з використанням рекомендованих показників в залежності від кошторисної вартості будівництва, напрямків, за якими здійснюється експертиза, і стадії проектування. Для визначення вартості експертизи проекту будівництва на різних стадіях, застосовують коефіцієнти.

 

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше