Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Уряд спростив ведення будівельного бізнесу

Уряд схвалив постанову, направлену на покращення бізнес-клімату в Україні. 

Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва 

Відтепер порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна стане єдиним та простим. До цього не було чіткої процедури надання адрес готовим об’єктам будівництва. Цим займались органи місцевої влади на власний розсуд. Строки отримання адреси в середньому займали близько 30 днів. Новий порядк  не тільки унеможливлює будь-які зловживання, навмисні затягування та корупційні прояви у будівництві, а й значно спростить процедуру та скоротить терміни на отримання адреси до 5 днів.

Реєстрація декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації

Постановою також спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації. Це можна буде зробити через онлайн-кабінет за 1 день замість 10-ти.

«Сьогодні реєстрація декларації про готовність будівельного об’єкта до експлуатації здійснюється протягом 10 робочих днів з дня її подання. Відповідною постановою КМУ запроваджується електронний кабінет забудовника, завдяки якому вже найближчим часом це можна буде зробити всього за 1 день шляхом подання декларації онлайн. Це не лише зменшить час на оформлення документу, а й мінімізує будь-які корупційні прояви і впливи чиновників на прийняття рішень. Крім того, завдяки цим та іншим дерегуляційним змінам у будівельній галузі Україна зможе піднятися у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Порядок функціонування електронного кабінету буде розроблений Мінрегіоном.

Спрощення у будівництві: тепер перепланування всіх об’єктів без втручання у несучі конструкції можна здійснювати без дозволу ДАБІ

Уряд вніс зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Тепер перепланування всіх житлових і нежитлових будинків та приміщень в них (СС1, СС2, СС3) можна здійснювати без дозволу. 

Зміни до Переліку були розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і затверджені постановою КМУ від 20.03.2019 №236. Вона набрала чинності 23 березня цього року.

Спрощення у будівництві: архітектори, проектувальники, інженери технагляду та експерти повинні обов’язково мати вищу освіту

Для отримання кваліфікаційних сертифікатів відповідальні виконавці робіт –  архітектори, інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду та експерти  –  повинні обов’язково мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра та стаж роботи за фахом не менше 3-х років. Це підвищить якість контролю будівельних робіт.

Норма міститься у Законі №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», який сприяв підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Спрощення у будівництві: скасовано отримання техумов від ДСНС для будівельних об’єктів

Тепер для реалізації проектів будівництва не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій (ДСНС). Адже вимоги щодо пожежної і техногенної безпеки вже прописані у державних будівельних нормах (ДБН).

Відповідні зміни вступили в дію та містяться у Законі №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», який сприяв підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Ці зміни можуть сприяти покращенню інвестиційного клімату у будівництві та позитивно відобразитися на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво».

Нагадаємо, що Україна – одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед всіх 190 країн, в яких ведеться рейтинг. Зараз в загальному рейтингу Україна займає 71 сходинку.

За 2 останніх роки Україна піднялася на рекордну кількість позицій у Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» –  із 140 на 30-те місце.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Довідково

Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше