Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Експертні організації у сфері будівництва мають займатися саморегулюванням ринку експертизи - президент НЕБАУ Лещинський

За словами Лещинського, зараз в нашій країні склалася негативна тенденція у сфері дозвільної документації та експертизи в будівництві.

Київ. 18 травня. УНІАН. Експертні організації в сфері будівництва мають займатися саморегулюванням ринку експертизи.

Таку думку висловив президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський під час круглого столу в УНІАН: «Чорна експертиза в будівництві: пряма загроза для життя мільйонів українців. Як з нею боротися?».

ПБЕ Фото УНІАН

«Вважаю, що експертні організації мають займатися саморегулюванням ринку. І боротися за те, щоб утримати свою марку. Оскільки зустрічаються такі організації, які дискредитують ринок. Тому правила в роботі мають бути для всіх рівні», - сказав він.

За словами Лещинського, зараз в нашій країні склалася негативна тенденція у сфері дозвільної документації та експертизи в будівництві.

«Ставимо за мету привернути увагу суспільства і влади до цього негативного і небезпечного явища. Оскільки зараз в нашій країні склалася негативна тенденція у сфері дозвільної документації та експертизи в будівництві. Спостерігається значне зниження якості проектної документації, експертизи такої документації, нехтування встановленими процедурами і нормами», - сказав він.

Зокрема, за останні роки з'явилася чимала кількість експертних організацій, які, конкуруючи між собою, маневрують і недобросовісно виконують свої обов'язки.

Лещинський підкреслив, що в результаті цього втрачається довіра інвесторів до України, оскільки саме за інвестиційні кошти здійснюється більшість великих інфраструктурних проектів.

«Як наслідок, погана інфраструктура веде до зниження привабливості інвестування в інші галузі і гальмує розвиток країни», - зазначив він, додавши, що тільки разом можна подолати «чорну» експертизу, як негативне і небезпечне явище в суспільстві.

Лещинський зазначив, що саме Вища рада експертів намагається об'єднатися для поліпшення якості роботи експертизи, економії бюджетних коштів і поліпшення самої якості будівництва.

За словами президента альянсу, експертне середовище має стати потужним рупором для того, щоб країна і замовник отримували якісний продукт.

Крім цього, Лещинський висловився за створення певного онлайн-форуму, де клієнти, проектувальники, замовники зможуть залишати відгуки про експертні організації.

Присутній на круглому столі народний депутат України, голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об'єкти будівництва Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Аліксійчук підкреслив, що проблема недобросовісної експертизи дійсно гостра і потребує вирішення.

«Чорні» компанії експертиз на сьогодні фактично як паразитують на будівельному секторі, так і вбивають своїми дешевими послугами тих людей і ті компанії, які дають робочі місця і мають абсолютно нормальні, законні відносини із замовниками в будівельній сфері», - сказав він.

Аліксійчук підкреслив, що готовий співпрацювати з експертними компаніями, які працюють у правовому полі, і громадськістю для вирішення проблеми «чорної» експертизи.

Також в роботі круглого столу взяли участь: керівник проектів ГО «Разом проти корупції» Михайло Серебряков, директор ТОВ «Перша будівельна експертиза» Юрій Підлісний; експерт у сфері будівництва Максим Бут.

Джерело: УНІАН

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше