Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Отримання містобудівних дозволів після ліквідації ДАБІ

Після ліквідації ДАБІ для представників будівельної галузі отримання дозволів спроститься, а сам процес зміниться.

Про це розповів глава Державної сервісної служби містобудування Олексій Башкіров, передає ZIK.

"Вже з'явилося таке поняття як чек-лист. Ним передбачено вичерпний перелік документів для забудовника, що істотно полегшує процес отримання дозволів на початок будівельних робіт та введення об'єкта в експлуатацію", – зазначив Башкіров.

Як отримати дозвіл на будівництво після реформи

Він також підкреслив, що пріоритетом реформи є децентралізація і її підтримав бізнес на зустрічі з прем'єр-міністром, яка відбулася минулого тижня.

Як отримати дозвіл на будівництво після реформи?

"За нашим планом органи місцевого самоврядування займатимуться дозвільно-реєстраційними функціями, на себе їх також перебиратимуть ОТГ. Держсервісслужба матиме власні територіальні органи, де завжди можна буде отримати зручну консультацію, якщо виникатимуть питання щодо документів. А термін розгляду взагалі скоротився до 5 днів", – зазначив Башкіров.

Глава Держсервісслужби додав, що для бізнесу важливо в нове законодавство про регулювання містобудування внести принцип альтернативності у виборі органів для отримання дозволів. "Представники галузі хочуть вибирати – отримувати дозволи в Державній сервісній службі, територіальних органах, або в органах місцевого самоврядування. Ми також виступаємо за такий принцип", – сказав Башкіров.

Між іншим, зазначимо, що ДАБІ вже не виконує свої функції, а нові органи ще не почали повноцінну роботу – в сфері будівництва спостерігається справжній хаос.

Наприклад, влада Бердянська скаржиться, що через реформу ДАБІ не може вплинути на незаконне будівництво. У будівлі, яка знаходиться в історичному ареалі міста, без документів та в порушення всіх архітектурних норм ведеться будівництво незрозумілого вигляду мансарди. Зокрема, як повідомила головний архітектор Бердянська Анастасія Малиновська, користуючись тим, що ДАБІ знаходиться в стадії реорганізації, деякі громадяни дозволяють собі такі речі.

Джерело: https://nerukhomi.ua/

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше