Наталія Козловська: В Україні створюють прогресивну модель регулювання у сфері містобудування
Прийняття законопроєкту щодо реформування сфери містобудування дозволить запровадити нову прогресивну модель державного регулювання у цій сфері. Про це заявила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська під час зустрічі «Трансформація будівельної галузі в Україні: містобудівний контроль та нагляд», організованої адвокатським об’єднанням PwC Legal.
«Прийняття відповідного законопроєкту стане першим етапом реформи. Наступний крок – проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення персональної відповідальності у сфері містобудівної діяльності», – наголосила Наталія Козловська.
Зазначимо, основні засади законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» передбачають кардинальні зміни у реєстрації права на виконання підготовчих та будівельних робіт, містобудівному контролі, державному містобудівному нагляді тощо.
Під час зустрічі сторони обговорили питання особливості реєстрації права на підготовчі та будівельні роботи в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Заступниця Міністра Наталія Козловська підкреслила, що Мінрегіон розробив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва». У документі йдеться про зменшення адміністративного навантаження, а саме – спрощення процесу отримання послуг у сфері будівництва, а також можливість одночасної верифікації та перевірки інформації при взаємодії з іншими електронними реєстрами.
«Запровадження цих послуг в електронній формі дозволяє попередити фактори, що мають корупційні ризики», – зазначила Наталія Козловська.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що розумне регулювання у сфері містобудування має на меті створення умов для конкурентного і прозорого ринкового середовища, дерегуляції та автоматизації послуг і, як наслідок, подолання системної корупції у цій сфері.