Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Наталія Козловська: В Україні створюють прогресивну модель регулювання у сфері містобудування

Прийняття законопроєкту щодо реформування сфери містобудування дозволить запровадити нову прогресивну модель державного регулювання у цій сфері. Про це заявила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська під час зустрічі «Трансформація будівельної галузі в Україні: містобудівний контроль та нагляд», організованої адвокатським об’єднанням PwC Legal.

Прогресивна модель регулювання у сфері містобудування

«Прийняття відповідного законопроєкту стане першим етапом реформи. Наступний крок – проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення персональної відповідальності у сфері містобудівної діяльності», – наголосила Наталія Козловська.

Зазначимо, основні засади законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» передбачають кардинальні зміни у реєстрації права на виконання підготовчих та будівельних робіт, містобудівному контролі, державному містобудівному нагляді тощо.

Під час зустрічі сторони обговорили питання особливості реєстрації права на підготовчі та будівельні роботи в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Заступниця Міністра Наталія Козловська підкреслила, що Мінрегіон розробив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва». У документі йдеться про зменшення адміністративного навантаження, а саме – спрощення процесу отримання послуг у сфері будівництва, а також можливість одночасної верифікації та перевірки інформації при взаємодії з іншими електронними реєстрами.

«Запровадження цих послуг в електронній формі дозволяє попередити фактори, що мають корупційні ризики», – зазначила Наталія Козловська.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що розумне регулювання у сфері містобудування має на меті створення умов для конкурентного і прозорого ринкового середовища, дерегуляції та автоматизації послуг і, як наслідок, подолання системної корупції у цій сфері.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше