Опубліковано нові ДБН для будівництва житлових будинків.
2.09.2019
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в своєму бюлетені №8 від 20 серпня 2019 року опубліковало нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року та вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла.
Нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблені на заміну застарілих ДБН 2005 року. ДБН “Житлові будинки” - це важливі будівельні норми, які стосуються кожного. Вони підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків.
Нагадаємо, що 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків. А саме:
- відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;
- дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель;
- введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”.
Новими державними будівельними нормами (ДБН) щодо житлових будинків передбачено можливість розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно.
Норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.
Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.
Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках:
- Готелі та хостели;
- Магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м;
- Спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря;
- Спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів);
- Майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м;
- Лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.
з 1 жовтня 2018 року в дію вступили зміни у ДБН «Житлові будинки», які дозволии розміщувати в житлових будинках заклади громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.
Довідково.
В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення».
Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та, відповідно до законодавства, вступають в дію орієнтовно через 3 місяці після опублікування — з 1 грудня цього року.