Dear colleagues, we inform you that we resume normal operations and will work remotely.
Please note that you can contact us at : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

В Україні затверджено нові ДБН щодо забудови територій

Головна мета – створити для громадян і всієї країни – якісний, комфортний і безпечний життєвий простір. І саме це можливо завдяки впровадженню нових державних будівельних норм (ДБН). Це саме той компроміс, який дозволяє з одного боку рухатися забудовникам в напрямку запровадження сучасних технологій і методів проектування, з іншого – при дотриманні певних ДБН, акцентувати увагу на безпеку і комфорт наших громадян при реалізації будівельного проекту.

Про це під час брифінгу в УКМЦ щодо нововведень в ДБН заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, на сьогодні в Україні є чинними понад 180 будівельних норм, з них: 109 працюючих державних будівельних норм, інші — галузеві будівельні норми та СНиП. З них – 25% потребують перегляду. Ця робота ведеться Мінрегіоном спільно з профільними науковими інституціями, міжнародними партнерами та експертами: BRDO та IDLO, РПР, громадською ініціативою «Разом проти корупції», а також громадським сектором та професійним середовищем – архітекторами та проектувальниками.

«Сьогодні ми презентуємо чотири ключових стандарти, направлені на забудову території, вулиць і доріг населених пунктів, дошкільних навчальних закладів та шкіл. Важливою умовою їх розробки стало використання європейських стандартів і норм. Загалом, перегляд ДБН – процес перманентний, адже наука не стоїть на місці, з’являються нові матеріали і технології будівництва, підвищуються вимоги до енергоефективності, екологічності тощо. Але разом з тим, ми повинні пам’ятати, що найперша та найголовніша мета ДБН – це комфорт та безпека громадян», — зазначив Геннадій Зубко.

В 2017 році Мінрегіон затвердив 13 ДБН. Цього року заплановано перегляд 22 ДБН, наступного року – ще 30.

«Серед основних нововведень, які ми впроваджуємо — можливість розміщення у житлових будинках вбудованих дитсадків, введення нових термінів «Блакитна лінія» (обмеження висоти забудови на генеральному плані), «Зелена лінія» (обмеження забудови для збереження зелених територій), вимоги до створення інклюзивного навчального простору та безбар’єрного простору, можливість відкритого навчального простору — різноманітні варіанти організації навчання тощо», — розповів Зубко.

За його словами, впровадження нових ДБН дадуть нову якість комфортного середовища безпосередньо для проживання громадян.

У свою чергу, заступник міністра Лев Парцхаладзе окреслив інші зміни, які будуть впровадженні в містобудуванні з появою нових ДБН. «При розробці генеральних планів кожне місто зобов’язане буде затверджувати таке поняття, як «блакитна лінія», ведення обмежень процентності забудови в залежності від її поверховості. Це стосується переважно нових територій. При 4-х поверховій етажності, площа забудови може становити 45%, вище 11 – не більше 30%. Таким чином встановлюються умови для проектування пожежних заїздів до будинків, об’їзних доріг, дитячих майданчиків тощо», — розповів Парцхаладзе.

Також серед інших нововведень – встановлення граничних меж максимально щільної забудови, забезпечено захист пасажирів від можливого наїзду маршрутного транспорту, чітко прописані обов’язкові вимоги до проїзду до будівель пожежних машин і доступу пожежників до приміщень, забезпечення безпечного перетину проїзної частини з двома смугами шляхом влаштування острівців безпеки.

Так, затверджено 4 ДБН:

  1. ДБН В.2.2-4:201Х «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти (на заміну ДБН В.2.2-4-97 «Будинки та споруди дитячих дошкільних закладів»)
  2. ДБН В.2.2-3:201Х «Будинки і споруди. Заклади освіти» (на заміну ДБН В.2.2-3-97
  3. ДБН В.2.3-5:20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів» (на заміну ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів»)
  4. Найважливіший – ДБН Б.2.2-12:2018 ««Планування і забудова територій», який має замінити 6 різних НПА (на заміну ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий») .

Раніше Кабінет міністрів України на засіданні 28 березня схвалив ключові рішення, направлені на гармонізацію державно-будівельних норм (ДБН) зі стандартами Євросоюзу та оптимізацію процедури і строків їх опрацювання. Так, уряд ухвалив постанову "Про внесення зміни до пункту 3 Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу".

нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


нові ДБН щодо забудови територій


Для більш детального ознайомлення з презентацією нововведень в ДБН щодо містобудування можна за посиланнями —

Використано материали з сайтів:

  • Мінрегіон затвердив нові ДБН щодо забудови територій
  • www.minregion.gov.ua

 

Important information

How the examination of project documentation is carried out

How the examination of project documentation is carried out

Examination of construction projects is carried out in order to determine the quality of design solutions by searching for and identifying deviations from the requirements for the strength, reliability and durability of buildings and structures, their operational safety and engineering support. During the examination the attention is also paid to the issues of...

more

Features of construction expertise of projects in ukraine

Features of construction expertise of projects in Ukraine

All documents that are being prepared for the start of construction are considered an important factor for the further implementation of work. It depends on them how high-quality and safe the structure will be. The design covers the entire process of construction of the future building...

more

Expertise of construction projects in ukraine: how to choose an expert company

How to choose an expert company in Ukraine

There are many different design bureaus and freelance designers in Ukraine who carry out their activities with varying degrees of responsibility. This, ultimately, can be reflected in the quality of the construction documentation developed by them...

more