Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

 Нова редакція Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомило експертні організації щодо набрання чинності наказом Мінрегіону від 15.08.2017 № 204 «Деякі питання здійснення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів» (зареєстрований в Мін’юсті 18.09.2017 за №№ 1140/31008, 1141/31009), яким затверджено нову редакцію Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва (далі – Критерії), і Порядок формування та ведення переліку експертних організацій (далі – Порядок).

Експертиза проектів будівництва об’єктів здійснюється експертними організаціями відповідно до пункту 2 статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У зв’язку зі змінами у законодавстві вимог щодо необхідності проведення експертизи проектів будівництва об’єктів, виходячи із класів наслідків (відповідальності), Мінрегіоном формується перелік експертних організацій відповідно до затверджених Критеріїв і Порядку.

Відповідно до Порядку Міністерством підтримується  в актуальному стані Перелік експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва, на підставі щоквартальної інформації, що надається цими організаціями (пункт 9 Порядку). Рішення про виключення експертної організації з Переліку приймається Міністерством за умови встановлення невідповідності експертної організації Критеріям на підставі аналізу  зазначеної щоквартальної інформації.

Для можливості здійснення експертизи проектів будівництва відповідно до законодавства та формування Мінрегіоном нового Переліку експертних організацій, які відповідають Критеріям, встановленим наказом Мінрегіону  від 15.08.2017 № 204, експертним організаціям необхідно надати Мінрегіону документи для підтвердження відповідності їх Критеріям та Порядку до 10 січня 2018 року. За результатами розгляду відповідних документів до 25 січня 2018 року на сайті Мінрегіону буде розміщено інформацію про експертні організації, які  не підтвердили відповідність встановленим Критеріям.

Деякі питання здійснення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів:

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше