Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Нові підходи у роботі – невід'ємний фактор стабільного розвитку будівельної галузі

12 жовтня в Державній архітектурно-будівельній інспекції України відбулася виробнича нарада за підсумками роботи за 9 місяців 2017 року.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев заслухав керівників територіальних органів щодо таких питань: нові підходи у роботі з громадянами та бізнесом, зокрема, іноземними інвесторами, приватним сектором, малим та середнім підприємництвом, здійснення нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування, децентралізація системи держархбудконтролю та аналіз якості роботи новоутворених органів, проведення антикорупційних тренінгів та інших заходів для посадових осіб Інспекції.

«Наша мета, щоб центральний апарат, територіальні органи ДАБІ та новоутворені органи держархбудконтролю на місцях функціонували як злагоджений механізм. Ми робимо спільну справу, тож маємо чути про проблеми кожної області, знати про всі непрості ситуації та разом знаходити вірні рішення», – наголосив Олексій Кудрявцев.

Уже чотири місяці будівельна сфера України працює за новими правилами, де максимально спрощено процедуру реєстрації документів на будівництво для об'єктів незначного класу наслідків. Будівництво власного житла або магазину, складу зведено до простої та зрозумілої форми – повідомлення.

З січня 2017 року найбільше повідомлень по будівельним паспортам зареєстровано Київською, Львівською, Волинською, Рівненською областями, а по об'єктам незначного класу наслідків лідерські позиції займають Запорізька, Хмельницька, Житомирська та Львівська область.

Для оформлення повідомлення за діючим законодавством потрібно лише мати документ про право власності чи користування земельною ділянкою, будівельний паспорт чи містобудівні умови і обмеження та проектну документацію. Але, на жаль, й досі по Україні є поодинокі випадки повернення документів по об'єктам незначного класу наслідків.

За останній рік в регіонах значно пожвавилося будівництво об'єктів соціальної інфраструктури та суттєво покращилася ситуація щодо роботи з іноземними інвесторами, зокрема, наприклад, у Львівській, Івано-Франківській та Херсонській областях.

«Від нашої професійності, вміння працювати з інвестором, допомагати та консультувати на всіх етапах будівельного процесу безпосередньо залежить бажання інвестора працювати в нашій державі, забезпечувати роботою наших громадян, сплачувати податки в наш бюджет, щоб ми будували нові дороги, школи, лікарні», – підкреслив Голова Держархбудінспекції.

Ще одним позитивним результатом в роботі Держархбудіспекції стало зменшення кількості скарг на роботу ДАБІ.

«За два роки кількість скарг зменшилась в рази. Тенденція є визначальною для всієї України. Але не треба зупинятись на тих результатах, які у нас є сьогодні», – застеріг регіональних керівників Олексій Кудрявцев.

Крім того, обговорили перші результати від процесу децентралізації системи держархбудконтролю та роботи новоутворених органів. На сьогодні вже 86 громад самостійно контролюють будівництво на своїй території, з них 21-на – в обласних центрах країни. Як відзначено під час наради, це дозволяє на рівні місцевої влади дієво впливати на містобудівну ситуацію та приймати ефективні рішення щодо розвитку населених пунктів.

Водночас на даному етапі за результатами останніх перевірок в діяльності новоутворених органів мають місце порушення містобудівного законодавства, як під час видачі дозвільних документів, так і, зокрема, у ході перевірок будівництв. Голова Держархбудінспекції звернув увагу керівників територіальних органів на необхідності підтримання постійного діалогу з місцевими інспекціями архбудконтролю, надання їм потрібної допомоги для виправлення помилок.

Олексій Кудрявцев зауважив, що головна мета децентралізації держархбудконтролю – ефективний розвиток сфери будівництва у регіонах, а отже вирішення низки соціальних питань на місцях та підвищення економічних показників кожного населеного пункту. І у цій справі Держархбудінспекція має допомогти кожній громаді, що усвідомила необхідність та виявила бажання впливати на містобудівні процеси, а також роз'яснити переваги та можливості тим, хто ще не насмілюється долучатися до реформи. І позиція територіальних підрозділів Держархбудінспекції в цьому напрямку має бути активною.

Повний текст читайте за посиланнями:

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше