Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

В Україні створять електронний кабінет забудовника в системі "Прозора ДАБІ"

Про створення електронного кабінету забудовника йшлося на круглому столі, який відбувся 7 листопада.

Віце-прем'єр Геннадій Зубко нагадав, що нова система "Прозора ДАБІ" є повноцінним інструментом для нівеляції корупції в процесі держархбудконтролю. Найближчим часом у системі з'являться нові функції.

"Сьогодні першочергове завдання для ДАБІ - відпрацювати разом із бізнесом нову концепцію роботи шляхом впровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур. Наступне нововведення, яке буде запроваджено найближчим часом - підключення органів місцевого самоврядування в систему "Прозора ДАБІ" і залучення громадських інспекторів на місцях до роботи в системі ДАБІ", - підкреслив Геннадій Зубко.

Говорячи про боротьбу з корупцією Зубко сказав: "Ми вже почали спільну роботу з прокуратурою і Генеральним прокурором щодо зловживань на місцях! Вже є значні результати в кадрових питаннях. І ми продовжуватимемо цю роботу", - зазначив глава міністерства, кажучи зокрема про звільнення глави ДАБІ на Херсонщині.

У свою чергу глава ДАБІ Олексій Кудрявцев зазначив, що система "Прозора ДАБІ" нівелює корупцію, яка раніше існувала при отриманні забудовниками дозволів на будівництво. Він підкреслив, що всі зміни проводяться після обговорення з забудовниками і громадськими організаціями.

"Зміни ми провели зокрема завдяки вам - ви почали говорити і давати нам сигнали, - звернувся він до забудовників. - І завдяки громадським організаціям, які також із нами співпрацюють. Сьогодні ми максимально відкриті до діалогу".

За словами Кудрявцева, система видачі дозволів ДАБІ повністю перейшла в прозору площину.

"З 1 листопада всі області підключені до цієї системи. І якщо ви подаєте офіційно документи, я підкреслюю, офіційно, то вже наступного дня ви отримаєте свій вхідний номер у системі "Прозора ДАБІ". І ви відстежуєте кожен етап проходження ваших документів. Всі знають, як було раніше. Сьогодні все по-іншому... Я підкреслюю, що більше не потрібно нікуди ходити, а треба просто подати документи", - сказав Кудрявцев.

Також він анонсував два нові рішення, спрямовані на збільшення відкритості системи видачі дозволів на будівництво.

"Я пропоную на прохання громадських активістів, щоб у системі "Прозора ДАБІ" з Нового року прикріплялися всі основні документи. Сьогодні ми не бачимо, яка там земельна ділянка, які містобудівні умови. Всі ці документи треба вказувати".

Друга пропозиція Кудрявцева - створення електронних кабінетів для забудовників, про що вже сказав віце-прем'єр. Кудрявцев висловив сподівання, що до кінця року відповідну постанову буде подано до Кабінету міністрів.

Крім того, глава ДАБІ повідомив, що ті, кому не вигідні антикорупційні зміни, намагаються чинити на нього тиск: "На мене вже другий тиждень тиснуть. Я хочу сказати, що ми не зупинимося".

Присутні на зустрічі забудовники, виходячи з власного досвіду, позитивно оцінили нововведення.

Будівельний бізнес відзначив ефективність роботи запущеної у жовтні онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, що дійсно стала якісним сервісом у дозвільних процедурах та контрольно-інспекційних заходах у будівництві. Система забезпечила публічність проходження зазначених процедур та унеможливила ризики зловживань.

«Розпочатий процес не зупинити. Дякуючи учасникам містобудівної діяльності за конструктивний відвертий діалог, неурядовим організаціям за співпрацю, ДАБІ сьогодні максимально відкрита та готова до змін, які вимагає час та розвиток галузі», – зауважив Олексій Кудрявцев.

За його словами, сьогодні ПРОЗОРА ДАБІ поширюється на всі регіони України щодо будівництв із значним класом наслідків, а також об’єктів із середніми наслідками, дозвільну документацію на які опрацьовують територіальні органи ДАБІ. У пріоритетних планах – підключення до системи і місцевих органів самоврядування, що у рамках децентралізації функцій держархбудконтролю мають власні інспекції.

«Крім того, спільно з урядово-громадською ініціативою Разом проти корупції ми розглядаємо питання створення електронних кабінетів для будівельників, що означає максимальний перехід на онлайн спілкування. Буде електронний кабінет, будь-ласка, давайте в ньому спілкуватись і кожен буде бачити, де який документ, термін розгляду, яка стадія будівництва тощо».

Електронний кабінет міститиме всю документальну інформацію про об’єкт будівництва: з моменту подачі заяви про початок підготовчих робіт до введення в експлуатацію. Це має звести до мінімуму можливість виникнення корупційних ризиків між забудовником та ДАБІ.

Віце-прем’єр-міністра України Геннадій Зубко наголосив, що дозвільні процедури у будівництві мають бути максимально прозорими і простими:

«Сьогодні першочергове завдання для ДАБІ – відпрацювати разом з бізнесом нову концепцію роботи через запровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур. Наступне нововведення, яке буде запроваджене найближчим часом — підключення органів місцевого самоврядування до системи ПРОЗОРА ДАБІ».

Перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський відзначив, що ініціативи Мінрегіону та ДАБІ є надзвичайно важливими й актуальними, адже боротьба із корупцією – важлива складова на шляху до розбудови демократичної, європейської держави. Відповідно на законодавчому рівні також вживаються усі заходи, щоб містобудівна галузь мала гідну підтримку:

«Ви дійсно тут бачите команду, яка робить все для того, щоб побороти корупційне явище, але ця команда набагато ширша. Це і Президент України, який знає ситуацію і особисто опікується наведенням порядку в будівельній галузі, це і Прем’єр-міністр України, який дає відповідні доручення, і Генпрокурор, який долучився і дуже серйозно підтримав будівельників. Я впевнений, що найближчим часом ми зможемо сказати, що ті зміни, які започатковані, вже незворотні».

Як відомо, в щорічному рейтингу Світового банку Doing Business-2019 Україна посіла 71 сходинку. За показником “Отримання дозволів на будівництво” – 30 місце.

Посилання:
dabi.gov.ua
censor.net.ua

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше