Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Новий закон - ефективний інструмент проти незаконних будівництв

У зв'язку з набуттям чинності Закону України № 1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», ринок будівництва очікують нові підходи та зміни після 10 червня 2017 року. Вони стануть дієвим інструментом у боротьбі з незаконними оборудками у містобудівній діяльності.

Правові зміни полягають в трьох основних моментах.

  1. Максимально спрощується початок нового будівництва для індивідуального будівництва, малого та середнього бізнесу. Забудовники подаватимуть до органів держархбудконтролю повідомлення замість декларації про початок будівництва. Це унеможливить неправомірні відмови та суттєво спрощує процедуру початку будівництва.
  2. Неможливість для непорядних забудовників внесення недостовірних відомостей, використовуючи декларативний принцип подачі документів. Всі великі житлові комплекси, торговельні центри, громадські споруди, що відносяться до середнього та значного класів наслідків, будуватимуться на основі дозволів, а отже виключно при наявності повного пакету документів. Це одночасно підвищує і відповідальність посадових осіб за надані забудовнику дозвільні документи.
  3. Посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері містобудівної діяльності – як посадових осіб органів держархбудконтролю, так і замовників будівництва. І забудовники, і інвестори, і місцеві громади, і контролюючі органи зацікавлені в тому, щоб будівельні об'єкти різного класу наслідків були безпечними та надійними, не шкодили історичній забудові, зводилися швидко, якісно та законно.

Новий закон у сфері держархбудконтролю стане ефективним інструментом проти будівельних афер та корупційних ризиків. Сподіваємось, що перші результати закону в дії ми зможемо побачити вже до кінця року. Зменшиться кількість конфліктних ситуацій у містобудуванні і не виникатимуть нові будівельні афери. А на 80% об'єктів початок будівництва відбуватиметься після подання простого повідомлення.

За матеріалами сайту: http://www.dabi.gov.ua

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше