Дерегуляція в будівництві дозволила Україні піднятися в рейтингу Doing Business на 35-е місце

У рейтингу Світового банку Doing Business Україна за показником “Отримання дозволу на будівництво” піднялася на 105 пунктів і посіла 35 місце, випередивши США і Фінляндію. Про це заявив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

За його словами, такого результату вдалося досягти завдяки дерегуляції будівельної галузі, реформуванню системи держархбудконтролю та максимальному спрощенню процедур у будівництві.

На зростання рейтингу, як зазначив Кудрявцев, вплинуло прийняття закону України №1817, який є результатом роботи комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства разом з Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

“Ініційовані нами зміни у сфері будівництва вже оцінили не тільки забудовники, іноземні інвестори і громадяни в Україні, але й міжнародні експерти Світового банку. За рік Україна піднялася у рейтингу Doing Business по легкості отримання дозволу на будівництво на 105 позицій – з 140-го на 35-е місце. Закон №1817 реально стимулює розвиток малого і середнього бізнесу, а також захищає його від зловживань. За останні місяці на 18% збільшилася реєстрація документів дозвільного характеру на об’єкти незначного класу наслідків”, – підкреслив Кудрявцев.

За його словами, прийнятий закон змінив порядок оформлення дозвільних документів на будівництво для всіх учасників будівельного ринку. В тому числі, скасовані категорії складності, а всі об'єкти будівництва розділені на класи наслідків (незначний, середній, значний).

Таким чином, нівельовані можливості для маніпуляцій з декларативним принципом, як було раніше.

Якщо будівництво має незначні наслідки (СС1), то дозвільна форма - це повідомлення. Зате об'єкти із середніми та великими наслідками (СС2 і СС3) тепер можливо будувати тільки за дозволами.

В галузі встановлено чіткі межі і критерії проведення перевірок різних за ступенем ризику об'єктів: СС3 - не частіше, ніж раз на два роки; СС2 - не частіше, ніж раз на три роки; СС1 - не частіше, ніж раз на п'ять років.

Вважаю, що нашою спільною метою є створення зрозумілих і прозорих механізмів функціонування галузі. Варто зазначити, що реформування дозвільної системи в будівництві дозволить не тільки зменшити кількість незаконних будівництв, а й захистити інвесторів, - зазначив заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Постановою уряду визначено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів на початок їх виконання і не підлягають прийняттю в експлуатацію.

Крім того, дозвільні процедури тепер можна пройти онлайн. Громадяни і бізнес-структури можуть легко почати і завершити будівництво об'єктів з незначними класами наслідків через електронні сервіси.

Фактором стрімкого підйому в рейтингу став також процес децентралізації системи держархбудконтролю та передача повноважень місцевому самоврядуванню.

Важлива інформація

Перша Будівельна Експертиза переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні.

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію для експертизи проектів будівництва в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше