Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Держархбудінспекція – три роки системних змін

Три роки роботи ДАБІ стали часом реалізації важливих реформ, ініційованих Урядом, Верховною радою та Президентом, що зумовили системні зміни у сфері держархбудконтролю та наблизили її до європейських стандартів. Про це поінформував Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев 19 липня під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Сьогодні ДАБІ, у першу чергу, адміністративно-консультативний партнер учасників будівельного ринку, який готовий надавати необхідну допомогу та відкрито обговорювати і вирішувати існуючі проблеми», – підкреслив Олексій Кудрявцев.

Та додав, що головними досягненнями команди під його керівництвом є три ключових моменти. Серед них – публічність і прозорість роботи із всіма суб’єктами містобудування на засадах партнерства, успішна реалізація реформи децентралізації системи держархбудконтролю, реформування реєстраційно-дозвільних процедур у будівництві.

Для того, щоб вчасно виявляти та системно реагувати на наявні проблеми у системі держархбудконтролю, ДАБІ впроваджено низку каналів для оперативної комунікації. Це громадська приймальня, «гаряча» телефонна лінія, електронні сервіси, у тому числі сервіс «Написати Голові ДАБІ». Вони дають реальну картину роботи всієї системи держархбудконтролю та допомагають оперативно приймати необхідні рішення. Для людей же – це зручний та дієвий спосіб вирішити наявну в них проблему.

У першому півріччі 2018 року Держархбудінспекцією опрацьовано 17,5 тис. звернень. З них – 14тис. від юридичних осіб, 3,5 тис. від громадян, зокрема письмових, електронних, на «гарячу» телефонну лінію.

Децентралізація системи держархбудконтролю наблизила послуги в сфері будівництва до безпосереднього запитувача. І вже на сьогодні органи держархбудконтролю при органах місцевого самоврядування стали повноцінними партнерами ДАБІ з розвитку галузі будівництва.

Презентація оновленої електронної послуги Держархбудінспекції

Вони працюють у 100 українських населених пунктах та повноцінно контролюють галузь на своїй території. Фактично кожен четвертий об’єкт будівництва в Україні зараз підконтрольний місцевим інспекціям.

Децентралізація системи держархбудконтролю

Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев також підкреслив, що спільно з неурядовими організаціями створено публічні майданчики для комунікації із бізнес-спільнотою. Ці зустрічі дають розуміння реальних очікувань бізнесу від влади та української держави, а спільний аналіз процесів, що відбуваються у будівельному секторі, допомагає вирішувати наявні проблеми.

Презентація оновленої електронної послуги Держархбудінспекції

Серед партнерів Держархбудінспекції – Рада бізнес-омбудсмена, Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні, Офіс ефективного регулювання (BRDO) та інші.

Серед партнерів Держархбудінспекції

«Ціллю ДАБІ у будівельному секторі стало «не злякати інвестиції», а зробити все, щоб вони зайшли в Україну та почали працювати. Кожен інвестиційний проект ми супроводжуємо і надаємо консультативну підтримку. І ми вже бачимо довіру з боку інвесторів та конкретні результати», – наголосив він.

Презентація оновленої електронної послуги Держархбудінспекції

Реформа реєстраційно-дозвільних процедур в Україні за рік повноцінного функціонування довела свою ефективність. Після відмови від декларативного принципу в будівництві, переведення всіх об’єктів незначного класу наслідків на процедуру повідомлення, а середнього і значного класу наслідків – виключно за дозволом, в будівельній сфері України закінчилася ера хаосу. Серед найбільших досягнень – зменшення кількості самобудів, пожвавлення будівельних процесів, а також посилення зацікавленості іноземних інвесторів працювати в нашій країні. 


Відео 19.07.2018 Брифінг на тему: ДАБІ – три роки системних змін

https://youtu.be/mBFzd1reVaU?t=8

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше