Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Мінрегіон, ДАБІ та представники бізнесу обговорили поточний стан та подальші антикорупційні заходи у будівництві

Як підвищити інвестиційну привабливість будівельної галузі в Україні в результаті заходів протидії корупції. Це питання стало головною темою зустрічі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка та Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева з бізнесом, що відбулася 26 березня в Європейській Бізнес Асоціації.

антикорупційні заходи у будівництві

За словами Геннадія Зубка, на сьогодні важливим є проведення «розумної, зваженої» політики регулювання як на державному, так і місцевому рівнях, подальше вдосконалення та перегляд нормативних актів, що формують умови роботи на українському будівельному ринку, а також прозорість наявних процедур державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

«Дерегуляція у будівництві та усунення корупційних ризиків – пріоритетні завдання Мінрегіону. І до виконання цих завдань, особливо у питаннях усунення корупції, ми підходимо системно. Наразі працюємо у трьох головних напрямках – перегляд ДБН, прозорість і публічність містобудівної політики, удосконалення системи держархбудконтролю. Зокрема, публічність дозволяє громадянам отримувати інформацію та задавати питання владі на центральному чи місцевому рівні. Тому актуальним є впровадження публічності документів – починаючи від бюджетів, які приймаються місцевим самоврядуванням, і закінчуючи питаннями містобудівної діяльності. Це затвердження генеральних планів та розміщеннях їх на офіційних ресурсах, питання містобудівних умов і обмежень тощо», – зауважив Геннадій Зубко.

антикорупційні заходи у будівництві

Як відзначив Олексій Кудрявцев, сьогодні Держархбудінспекція кардинально змінила підхід до взаємодії із суб’єктами містобудівної діяльності, орієнтуючись на публічний відкритий діалог та спільне розв’язання наявних проблем. При цьому у пріоритеті – не точкове вирішення питань, а постійна системна робота над усуненням перешкод до розвитку галузі:

«Сьогодні Держархбудінспекція стає ближчою до забудовників, ми робимо все, щоб цей підхід був системним. Ми відійшли від «стандартів» минулого та докладаємо зусиль, щоб Держархбудінспекція, у першу чергу, була не каральним, а адміністративно-консультативним органом, що допомагає будівельникам та порядним інвесторам будувати в нашій країні. Це дає західним партнерам України розуміння, що ситуація в сфері будівництва в нашій державі змінилася».

антикорупційні заходи у будівництві

Голова Держархбудінспекції звернувся до присутніх не замовчувати проблеми та, у разі виникнення будь-яких корупційних чи неоднозначних ситуацій із фахівцями органів держархбудконтролю, оперативно повідомляти про це доступними каналами комунікації через електронні сервіси на офіційному сайті ДАБІ – «Написати Голові ДАБІ», «Написати звернення» або на телефонну «гарячу лінію» Держархбудінспекції 0 800 210 011.

«На підставі отриманих звернень та питань ми напрацьовуємо системні рішення для того, щоб унеможливити та прибрати корупційні ризики взагалі та забезпечити належні практичні умови роботи для учасників містобудівної діяльності»,- зауважив Олексій Кудрявцев.

Представники Європейської Бізнес Асоціації відзначили високий рівень комунікації, побудований сьогодні між Мінрегіоном, Держархбудінспекцією та бізнесом, а також надали свої питання для обговорення.

 

Використано материали з сайтів:

 

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше