Для іноземних інвесторів немає перепон у доступі до будівельного ринку України

3-го листопада в Офісі Європейської Бізнес Асоціації відбулася зустріч Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації.

Під час зустрічі обговорювалися питання:

1. Поточний статус та перспективи розвитку будівельної галузі, зокрема, об'єктів нежитлового фонду та інфраструктури.

2. Законодавчі зміни у дозвільних процедурах у будівництві.

3. Децентралізація повноважень ДАБІ та запровадження електронних сервісів.

Сьогодні держава змінює формат роботи з бізнес-середовищем на будівельному ринку, орієнтуючись на відносини прозорого взаємовигідного партнерства.

«Ми зацікавлені у кожній інвестиції та кожному збудованому чи модернізованому об'єкті. Адже розуміємо, що це – вирішення питань з інфраструктурою, робочими місцями, нарощуванням обсягів виробництва продукції та стабільними надходженнями до бюджетів різних рівнів. Держархбудінспекція готова давати «зелене світло» кожному інвестпроекту: наше завдання не «забракувати», а допомогти інвестору в належному, оперативному оформленні дозвільної документації на будівництво, а отже почати роботи без будь-яких бюрократичних перепон», – відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

За його словами, оновлене містобудівне законодавство України дозволяє зробити конкуренцію на ринку максимально прозорою, адже правовими інструментами сьогодні унеможливлюється діяльність недобросовісних учасників. Водночас, впорядкування та спрощення дозвільних процедур, забезпечення їх максимальної доступності відобразились на позиціях України в рейтингу Світового банку «Doing Business-2018» – за легкістю отримання дозволу на будівництво країна піднялася на 105 пунктів, змінивши 140-ву позицію на 35-те місце.

Новації та зміна підходів вже дають практичні результати. Іноземні інвестори активізують свою діяльність на території України. Свідчення цьому – низка відкритих за останній час новозбудованих промислових об'єктів, розширених потужностей, розпочатих будівництв.

Олексій Кудрявцев відзначив, що Держархбудінспекція постійно моніторить ситуацію по країні щодо реалізації запроваджених змін та усунення бюрократичних перепон для розвитку будівництва. Здійснюється зріз ефективності роботи територіальних органів ДАБІ.

«Ми ведемо відкритий діалог з учасниками ринку, будівельниками, інвесторами. Постійно взаємодіємо з бізнес-середовищем за допомогою Європейської Бізнес Асоціації. Дізнаємося, з якими труднощами зіштовхуються інвестори при оформленні дозвільної документації на місцях».

Сьогодні Держархбудінспекція зорієнтована на усунення будь-яких перепон у отриманні дозвільної документації на будівництво, особливо для стратегічних компаній, що впливають на економічний розвиток країни.

«Саме так можна сформувати ефективно працюючий прозорий будівельний ринок, який є важливою складовою зростання реального сектору економіки», – переконаний Голова Держархбудінспекції.

«Наша мета, щоб будь-який інвестор заходячи в Україну відчував точно такі ж умови, як на європейському ринку. Мав послуги та дозвільні процедури відповідної якості. І, найголовніше, має бути відповідне ставлення органів місцевої та державної влади до бізнесу, який вкладає кошти, створює робочі місця і розвиває економіку», – відзначив Геннадій Зубко та запропонував опрацювати можливість створення інтерактивної моделі діалогу бізнесу з органами архбудконтролю.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Перша Будівельна Експертиза переїхала у новий офіс, де головне - це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні.

детальніше

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Перша Будівельна Експертиза працює в штатному режимі

Ми працюємо в штатному режимі, але у зв’язку з карантинними мірами в країні наших співробітників переведено на віддалену роботу. Служба підтримки (колл центр) однаково працює з офісу і вдома. Команда менеджерів і розробників користується сервісами, які дозволяють планувати, проводити наради, ставити завдання та контролювати їх виконання.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше