Архів новин та публікацій будівельної галузі

Для іноземних інвесторів немає перепон у доступі до будівельного ринку України

Для іноземних інвесторів немає перепон у доступі до будівельного ринку України

3-го листопада в Офісі Європейської Бізнес Асоціації відбулася зустріч Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та Голови ДАБІ України Олексія Кудрявцева з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації. Обговорювалися питання поточного статусу та перспектив розвитку будівельної галузі, законодавчих змін у дозвільних процедурах у будівництві та децентралізації повноважень ДАБІ та запровадження електронних сервісів.

детальніше

05.11.2017

Україна піднялася в рейтингу Doing Business на 35-е місце

Україна піднялася в рейтингу Doing Business на 35-е місце

У рейтингу Світового банку Doing Business Україна за показником “Отримання дозволу на будівництво” піднялася на 105 пунктів і посіла 35 місце, випередивши США і Фінляндію. Такого результату вдалося досягти завдяки дерегуляції будівельної галузі, реформуванню системи держархбудконтролю та максимальному спрощенню процедур у будівництві. На зростання рейтингу вплинуло прийняття закону України №1817, який є результатом роботи комітету Верховної Ради з питань будівництва разом з ДАБІ.

детальніше

01.11.2017

Нова редакція Критеріїв для експертних організацій

Нова редакція Критеріїв для експертних організацій

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомило експертні організації щодо набрання чинності наказом Мінрегіону від 15.08.2017 № 204 «Деякі питання здійснення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів», яким затверджено нову редакцію Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва, і Порядок формування та ведення переліку експертних організацій.

детальніше

17.10.2017

Нові підходи в роботі - фактор розвитку будівельної галузі

Нові підходи в роботі - фактор розвитку будівельної галузі

12 жовтня в ДАБІ відбулася виробнича нарада за підсумками роботи за 9 місяців 2017 року. Голова Олексій Кудрявцев заслухав керівників територіальних органів щодо питань: нові підходи у роботі з іноземними інвесторами, приватним сектором, малим та середнім підприємництвом, нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування, децентралізація системи держархбудконтролю та аналіз якості роботи, проведення антикорупційних тренінгів та інших заходів.

детальніше

13.10.2017

Як працює будівельний ринок за новими правилами

Як працює будівельний ринок за новими правилами

Для більшості учасників будівельного ринку вересень - це початок ділового року, період планування, переговорів, проектувань та, хоча й не пожвавленого, але стабільного будівництва. Цьогорічний сезонний пік будівельних робіт ознаменувався подіями, на які довго чекала галузь, – набув чинності новий закон щодо удосконалення містобудівної діяльності. Про перші результати роботи будівельної галузі за "новими правилами" журналісти ABCnews запитали у голови ДАБІ Олексія Кудрявцева.

детальніше

29.09.2017

Будівельні реформи, які змінюють країну

Будівельні реформи, які змінюють країну

День будівельника - гарний привід озирнутися назад, щоб зрозуміти, що вже зроблено, а до яких цілей слід прагнути. Для сфери містобудування це півріччя і весь минулий рік стали справжнім переломом, адже нам вдалось завершити принципову важливу реформу дозвільної системи.Держархбудінспекція перетворюється на якісну сервісну службу, послугами якої будуть задоволені звичайні громадяни та представники бізнесу.

детальніше

01.09.2017

Нові правила будівництва об'єктів за класами наслідків представила ДАБІ

Як вибрати надійну експертну компанію

Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) роз'яснила нові правила в будівництві об'єктів за класами наслідків, схематично представивши основні законодавчі нововведення у містобудівній діяльності. Закон України №1817 містить чіткі, але складні для сприйняття та досить громіздкі юридичні конструкції. Тому представники ДАБІ виділили основні моменти і представили головні новації у вигляді презентації з малюнками та схемами.

детальніше

25.07.2017

Отримання дозволів на будівництво за новими правилами щодо класів наслідків

Отримання дозволів на будівництво за новими правилами

Сьогодні дуже часто виникають питання щодо процедури отримання дозвільної містобудівної документації та застосування її на практиці. Особливо, коли це стосується питань дозволів на будівництво та проведення експертизи. 19 липня 2017 року відбувся важливий для будівельної галузі України заход - лекторій-практикум «Процедура отримання дозволів на будівництво за новими правилами щодо класів наслідків», в ході якого підіймалися практичні питання застосування Закону №1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності».

детальніше

19.07.2017

Як вибрати надійну експертну компанію для експертизи проектів будівництва в Україні

Як вибрати надійну експертну компанію

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва. Правильний вибір також передбачає врахування інших важливих моментів: час присутності компанії на ринку, чисельність фахівців в штаті, портфоліо виконаних робіт, цінова політика фірми, поточне завантаження, терміни виконання замовлення і професіоналізм керівника та експертів компанії

детальніше

30.06.2017

Законодавчі зміни у містобудуванні передбачають обов'язкову експертизу проектів

обов'язкова експертиза проектів

Закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» набрав чинності 10 червня 2017 року. Він має багатовекторну дію та спрямований, перш за все, на зміну існуючої системи дозволів у будівництві та приведення її у відповідність до європейських стандартів. Відтепер будівельна галузь буде працювати за новими правилами та нормами. Запроваджено перехід до двоступеневої дозвільної системи(повідомлення та дозвіл на будівництво). Законом передбачається обов’язкова експертиза проектів будівництва

детальніше

12.06.2017

Дозвіл на будівництво за європейськими стандартами

Дозвіл на будівництво

Передбачається перехід на дозвільну систему за європейськими стандартами. Замість існуючої триступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) працюватиме двоступенева (повідомлення, дозвіл). Тож право на виконання будівельних робіт щодо об’єктів з середніми та значними наслідками наступатиме лише після отримання дозволу на будівництво /виконання будівельних робіт.

детальніше

01.06.2017

Недержавна експертиза проектної документації

Недержавна експертиза проектної документації

Експертна оцінка - трудомісткий захід. Основне завдання експертизи - повний і об'єктивний аналіз процесу будівництва. Експертизу можуть проводити експертні організації незалежно від форми власності, як державні установи, так і недержавні організації та компанії, що відповідають критеріям, визначеним Мінрегіонбудом. Інформація з переліком експертних організацій, які відповідають критеріям, оприлюднюється на офіційному сайті зазначеного Міністерства.

детальніше

26.05.2017

Особливості будівельної експертизи проектів в Україні

Будівельна експертиза

Процес будівництва досить складний і вимагає грамотного підходу. Але будь-які роботи здійснюються тільки після складання проекту. Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Під час його здійснення, закладається архітектурний вигляд споруди, враховується планування, фундамент і багато інших чинників. Правильно складені документи на етапі підготовки - це гарантія безпеки майбутньої будівлі

детальніше

19.05.2017

Учасники будівельної галузі України очікують на якісні зміни в містобудуванні

Якісні зміни в містобудуванні

Згідно з Законом України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» передбачено перехід на дозвільну систему за європейськими стандартами. Замість існуючої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) працюватиме двоступенева система, що передбачає повідомлення та дозвіл. Цей закон спрямований на те, щоб звести до нуля кількість незаконних будівництв.

детальніше

17.05.2017

Новий закон - ефективний інструмент проти незаконних будівництв

ефективний інструмент проти незаконних будівництв

Ринок будівництва очікують нові підходи та зміни після 10 червня 2017 року. Вони стануть дієвим інструментом у боротьбі з незаконними оборудками у містобудівній діяльності. Правові зміни полягають в трьох основних моментах. Новий закон у сфері держархбудконтролю стане ефективним інструментом проти будівельних афер та корупційних ризиків. Сподіваємось, що перші результати закону в дії ми зможемо побачити вже до кінця року.

детальніше

15.05.2017

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Перша Будівельна Експертиза переїхала у новий офіс, де головне це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні.

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію для експертизи проектів будівництва в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім експертизи доріг, ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше