Новий закон - ефективний інструмент проти незаконних будівництв

У зв'язку з набуттям чинності Закону України № 1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», ринок будівництва очікують нові підходи та зміни після 10 червня 2017 року. Вони стануть дієвим інструментом у боротьбі з незаконними оборудками у містобудівній діяльності.

Правові зміни полягають в трьох основних моментах.

  1. Максимально спрощується початок нового будівництва для індивідуального будівництва, малого та середнього бізнесу. Забудовники подаватимуть до органів держархбудконтролю повідомлення замість декларації про початок будівництва. Це унеможливить неправомірні відмови та суттєво спрощує процедуру початку будівництва.
  2. Неможливість для непорядних забудовників внесення недостовірних відомостей, використовуючи декларативний принцип подачі документів. Всі великі житлові комплекси, торговельні центри, громадські споруди, що відносяться до середнього та значного класів наслідків, будуватимуться на основі дозволів, а отже виключно при наявності повного пакету документів. Це одночасно підвищує і відповідальність посадових осіб за надані забудовнику дозвільні документи.
  3. Посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері містобудівної діяльності – як посадових осіб органів держархбудконтролю, так і замовників будівництва. І забудовники, і інвестори, і місцеві громади, і контролюючі органи зацікавлені в тому, щоб будівельні об'єкти різного класу наслідків були безпечними та надійними, не шкодили історичній забудові, зводилися швидко, якісно та законно.

Новий закон у сфері держархбудконтролю стане ефективним інструментом проти будівельних афер та корупційних ризиків. Сподіваємось, що перші результати закону в дії ми зможемо побачити вже до кінця року. Зменшиться кількість конфліктних ситуацій у містобудуванні і не виникатимуть нові будівельні афери. А на 80% об'єктів початок будівництва відбуватиметься після подання простого повідомлення.

За матеріалами сайту: http://www.dabi.gov.ua

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Перша Будівельна Експертиза переїхала у новий офіс, де головне це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні.

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію для експертизи проектів будівництва в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім експертизи доріг, ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше