Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Презентовано онлайн-платформу розгляду дозвільних документів у будівництві

Запуск платформи дає можливість у режимі реального часу відслідковувати документообіг забудовників – від подання документів до отримання дозволів. Будь-які корупційні схеми, які можуть супроводжувати процес будівництва в населених пунктах – від відводу землі до порушення норм щільності будинків і несплати податків, роблять громади бідними і по суті обкрадають людей, які інвестують у будівництво і сплачують високу ціну за неякісні квадратні метри. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, однією з тем якого стала ініціатива побудови прозорої платформи «Прозора ДАБІ».

Презентовано онлайн-платформу розгляду дозвільних документів у будівництві

Як зазначив Глава Уряду, такий сервіс дасть можливість зробити процес будівництва більш прозорим.

«Цього тижня мав відверту розмову із міськими головами. У нас є дуже успішні приклади (розбудови міст), а є й проблеми. Будуються великі багатоповерхівки, ущільнюється забудова, при цьому землі передаються без аукціонів, що робить громаду біднішою. Пайова участь або сплачується не в повному обсязі, або взагалі не сплачується. А це мільярди. І це також робить наші громади біднішими, - сказав Володимир Гройсман. - Проектують одне, а потім збільшують поверховість, обсяги забудови, корумпують чиновників і намагаються якимось чином домовитися про введення об’єктів в експлуатацію. Починається розбудова різних тіньових схем. Хто від цього страждає? Пересічний український громадянин. І ми не можемо і не маємо права ставити на догоду забудовникам цілі міста і громади».

Представлена онлайн-платформа рассмотрения разрешительных документов

Глава Уряду наголосив, що українські міста будуються не для будинків, а для людей, яким потрібні і парки, і сквери, і місця для паркування автомобілів.

«Ми почали змінювати будівельні норми. Моя принципова позиція: будівельні норми мають відповідати європейським нормам. Нерухомість сьогодні в Україні коштує не менше ніж у Європі, але іноді подивишся – а там ані естетичного вигляду, ані жодної умови комфортного проживання. Хоча людина заплатила за це гроші», - наголосив Прем’єр-міністр.

Задля подолання ризиків можливої корупції Держархбудінспекція йде на рішучі кроки щодо переведення дозвільних процедур у будівництві в публічну площину. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев  в Кабінеті Міністрів України, презентуючи нову онлайн-платформу ПРОЗОРА ДАБІ.

«Аналіз проблематики у дозвільній системі в галузі будівництва показав, що корупційні ризики виникають через закритість інформації та відсутність якісних, і в той же час офіційних, каналів її отримання. Тому ми переходимо на новий рівень взаємодії із бізнесом. Адже інвестори, що вкладають ресурси в економіку нашої країни, не мають втрачати час на безпідставне очікування реакції чиновника та пошук необхідної інформації. Кожен, хто готовий розвивати нові проекти та створювати робочі місця, заслуговує на повагу від держави, а відповідно й на якісний сервіс. Відтак ми робимо дозвільну систему у будівництві максимально відкритою», – зауважив Олексій Кудрявцев.

За його словами, на сайті Держархбудінспекції розпочала роботу публічна онлайн-платформа ПРОЗОРА ДАБІ – відкрита система розгляду дозвільних документів у будівництві. Завдяки сервісу замовники будівництва зможуть в режимі онлайн відслідковувати кожен етап опрацювання поданої до Держархбудінспекції документації.

Раніше, подаючи документи, забудовники автоматично потрапляли у ситуацію невизначеності – чи прийнято їх документи, коли їх буде розглянуто та у кого можна отримати інформацію про прийняте рішення. Хтось чекав на офіційну відповідь, інші шукали додаткову ланку зв’язку чи шляхи прискорення процесу.

Сьогодні вже на наступний день, після подачі документів, замовник будівництва може знайти в системі ПРОЗОРА ДАБІ вхідний номер та кінцеву дату розгляду поданих документів. Далі у визначені терміни – онлайн дізнатися про результат. У разі відмови у видачі дозволу чи сертифіката в системі відображатиметься перелік зауважень та прізвище посадової особи, що прийняла відповідне рішення.

Як відзначив Олексій Кудрявцев, сервіс стане індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю. Виконання ними обов’язків тепер винесено на загальний огляд, а отже зникає один із основних факторів, що створював підґрунтя для корупції у дозвільних процедурах в будівництві:

«Стало не можливо штучно затягувати строки розгляду документів та надавати безпідставні відмови і сподіватися, що про це ніхто не дізнається. Адже віднині моніторинг розгляду кожного пакету документів – дуже проста та зрозуміла процедура».

На першому етапі у системі ПРОЗОРА ДАБІ відображається інформація щодо об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності). Це проекти, реалізація яких має важливе значення для розвитку регіонів та навколо яких виникає найбільше корупційних ризиків. Однак найближчим часом проект охопить і об’єкти із середнім класом наслідків.

«Саме за допомогою такого формату ми забезпечимо нову якість дозвільних процедур у будівництві. Зручно це комусь чи ні, однак всі працюватимуть за єдиними стандартами, а суб’єкти містобудування матимуть рівні прозорі умови для розвитку своєї діяльності. ПРОЗОРА ДАБІ покладе край здобутим за минулі роки штампам про закритість системи держархбудконтролю», – відзначив Голова Держархбудінспекції.

Крім того, з 1 листопада Держархбудінспекція відкриє доступ до інформації про проведення позапланових перевірок. Інформація ж про планові перевірки публікується на інспекційному порталі ще з квітня в рамках Меморандуму про співпрацю між ДАБІ та BRDO.

Посилання:www.kmu.gov.ua
www.dabi.gov.ua

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше