Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Якісні зміни в містобудуванні

Згідно з Законом України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» передбачено перехід на дозвільну систему за європейськими стандартами. Замість існуючої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) працюватиме двоступенева система, що передбачає повідомлення та дозвіл. Цей закон спрямований на те, щоб звести до нуля кількість незаконних будівництв. Із вступом в дію його норм, розповсюджене сьогодні порушення – заниження категорії складності – взагалі стане неможливим.

Справа в тому, що для об'єктів ІІІ категорії складності з 2011 року працює так званий декларативний принцип. Цим користуються непорядні забудовники, які в декларацію про початок будівництва вносять недостовірні відомості і починають будувати. У підсумку на земельній ділянці, де, наприклад, не передбачено зведення багатоповерхівки, замість споруди на 4-поверхи, виростають хмарочоси.

При видачі дозволів на будівництво для споруд IV та V категорії складності такого не відбувається, бо попередньо перевіряються всі документи для початку будівництва (виділення земельної ділянки, містобудівні умови і обмеження, технічні умови; проектна документація; експертиза проектної документації).

Варто відзначити, що анулювання дозволів на будівництво відбувається дуже рідко, чого не скажеш про скасування реєстрації декларацій. Тобто при будівництві на підставі дозволів ризики, що об'єкт в процесі будівництва набуде статусу незаконного, зведені до мінімуму.

З 10 червня декларативний принцип для початку виконання будівельних робіт буде скасовано. Для будівництва об'єктів класів наслідків СС-2, СС-3, а до них відносяться багатоповерхові будівлі, торговельні об'єкти, соціальні об'єкти, потрібно буде отримувати виключно дозвіл на будівництво. Тобто забудовник надаватиме завірені документи для початку будівництва. А отже дозвіл на будівництво можна буде отримати лише при наявності повного комплекту документів. А за прийняте рішення про видачу дозволу, тобто фактично за законність будівництва, відповідальність буде нести посадова особа, яка його видала.

З іншого боку новий закон спрощує дозвільні процедури для об'єктів будівництва малого та середнього бізнесу та приватного сектору. Йде мова про об'єкти І та ІІ категорії, які належать до класу наслідків СС-1. Зараз таких об'єктів понад 80%. З 10 червня їх будівництво можна розпочинати на наступний день після подання повідомлення.

Законотворчої роботи ще досить багато. Закон недосконалий - ще необхідно прийняти ряд змін у містобудівному законодавстві. Тому після набуття вже прийнятих змін будемо аналіз ситуації у будівництві та внесення пропозицій для подальшого удосконалення містобудівного законодавства, в тому числі щодо правових механізмів знесення незаконних забудов.

Адже сьогодні можна отримати судове рішення щодо знесення незаконної забудови, а що робити далі ніхто не знає. Тому на даний час знести незаконно збудований об'єкт практично неможливо.

За матеріалами інтерв'ю голови ДАБІ Олексія Кудрявцева сайту «КиевVласть» http://kievvlast.com.ua

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше