Експертиза проектної документації

Право проведення будівельної експертизи

Експертизу можуть проводити експертні організації незалежно від форми власності, як державні установи, так і недержавні організації та компанії, що відповідають критеріям, визначеним Мінрегіонбудом. Інформація з переліком експертних організацій, які відповідають критеріям, оприлюднюється на офіційному сайті зазначеного Міністерства.

Слід зазначити, що експертиза проектів будівництва об'єктів IV і V категорій складності, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів (або державних і комунальних підприємств), а також кредитів, наданих під державні гарантії, може проводитися тільки експертною організацією державної форми власності.

В інших випадках замовник будівництва на свій розсуд визначає експертну організацію, яка буде проводити експертизу його проекту. Експертизу не може проводити розробник проекту будівництва.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України здійснює нормативно методичне забезпечення проведення експертизи та визначає нормативи обчислення її вартості.

Як виконується експертиза будівельної документації

Процес оцінки проекту будівництва проходить в кілька етапів.

1. Звернення в експертну компанію

Для початку замовник звертається в експертну компанію для оцінки проекту, після чого надає весь пакет необхідних документів. Спеціалісти приймають папери, формують замовлення, привласнюють йому номер. Головна вимога до процесу експертизи - її незалежність і надання об'єктивної думки.

2. Проведення експертизи проектної документації

Після прийому заявки починається розгляд. Це найскладніший етап, який потрібує дуже копіткої роботи фахівців. Вони розглядають окремі чинники, виконують розрахунки, перевіряють закладені параметри на відповідність діючим нормативам.

У процесі перевірки можуть виявитися недоробки, відсутність важливих розділів і інші фактори, які не дозволяють прийняти проект. У такому випадку експерти повідомляють про це замовника, після чого повертають документи на доопрацювання із зазначенням всіх зауваження до проекту. Компанія може передати документацію в фірму, яка проводила проектування та вимагати доопрацювання і усунення порушень. Після цього документи знову повертаються на перевірку.

3. Усунення недоліків

Всі виявлені недоліки повинні бути усунені в термін, який зазначений в договорі. Якщо замовник повністю усунув всі порушення, то зауваження знімаються, після чого готується попередній висновок перед передачею документів для остаточного рішення.

4. Отримання експертного звіту

Далі формується комплексний експертний висновок, з урахуванням всіх факторів, виявлених в процесі експертизи і видається разом з документацією на руки замовнику.

У висновку вказуються всі дані, які були виявлені в процесі дослідження документів, висновки і їх обґрунтування. Фахівці виносять позитивне рішення тільки у разі повної відповідності документів діючим нормативам , а негативне - при необхідності доробок.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Законодавство у галузі містобудування передбачає обов'язкову експертизу проектів

Закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який набрав чинності 10 червня 2017 року, має багатовекторну дію та спрямований на зміну існуючої системи дозволів у будівництві та приведення її у відповідність до європейських стандартів. Законом передбачається обов’язкова експертиза проектів будівництва

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію для експертизи проектів будівництва в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім експертизи доріг, ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше