Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми відновлюємо роботу в штатному режимі, та будемо працювати дистанційно.
Звертаємо Вашу увагу, що зв’язатися з нами Ви можете за номером : +380 (96) 416 96 17

Опубліковано нові ДБН для будівництва  житлових будинків.

2.09.2019

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в своєму бюлетені №8 від 20 серпня 2019 року опубліковало нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року та вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблені на заміну застарілих ДБН 2005 року. ДБН “Житлові будинки” - це важливі будівельні норми, які стосуються кожного. Вони підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків.

Нагадаємо, що 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків. А саме:

  • відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;
  • дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель;
  • введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.

 Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”.

ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


 Новими державними будівельними нормами (ДБН) щодо житлових будинків передбачено можливість розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно.

Норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.

Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.

Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках:

  • Готелі та хостели;
  • Магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м;
  • Спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря;
  • Спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів);
  • Майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м;
  • Лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.

з 1 жовтня 2018 року в дію вступили зміни у ДБН «Житлові будинки», які дозволии розміщувати в житлових будинках заклади громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Довідково.

В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення».

Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та, відповідно до законодавства, вступають в дію орієнтовно через 3 місяці після опублікування — з 1 грудня цього року.

Важная информация

Как выполняется экспертиза строительной документации

Как выполняется экспертиза строительной документации

Экспертиза проводится для определения качества проектных решений путем выявления отклонений от требований к прочности, надежности и долговечности зданий, их безопасности и инженерного обеспечения. Внимание в ходе экспертизы также уделяется и другим вопросам соблюдения нормативов по проектированию объектов строительства

подробнее

Особенности строительной экспертизы проектов

Особенности строительной экспертизы проектов

Все документы, которые готовятся к началу строительства, считаются важным фактором для дальнейшего осуществления работ. От них зависит, насколько качественным и безопасным будет сооружение. Проектирование охватывает весь процесс возведения будущего здания. Именно для полноценного контроля за правильностью составления проекта проводится экспертиза

подробнее

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Выбор экспертной организации - очень сложный и важный процесс. Ознакомьтесь с советами, которые могут помочь вам в выборе подрядчика. Во-первых, убедитесь, что выбранная вами организация находится в выложенном на сайте Минрегионстроя списке экспертных организаций, имеющих право на осуществление комплексной экспертизы проектов строительства

подробнее

Наши партнеры: Разработка проектов строительства, Пожарная сигнализация и системы пожаротушения в Киеве