Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми відновлюємо роботу в штатному режимі, та будемо працювати дистанційно.
Звертаємо Вашу увагу, що зв’язатися з нами Ви можете за номером : +380 (96) 416 96 17

Держархбудінспекція – три роки системних змін

Три роки роботи ДАБІ стали часом реалізації важливих реформ, ініційованих Урядом, Верховною радою та Президентом, що зумовили системні зміни у сфері держархбудконтролю та наблизили її до європейських стандартів. Про це поінформував Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев 19 липня під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Сьогодні ДАБІ, у першу чергу, адміністративно-консультативний партнер учасників будівельного ринку, який готовий надавати необхідну допомогу та відкрито обговорювати і вирішувати існуючі проблеми», – підкреслив Олексій Кудрявцев.

Та додав, що головними досягненнями команди під його керівництвом є три ключових моменти. Серед них – публічність і прозорість роботи із всіма суб’єктами містобудування на засадах партнерства, успішна реалізація реформи децентралізації системи держархбудконтролю, реформування реєстраційно-дозвільних процедур у будівництві.

Для того, щоб вчасно виявляти та системно реагувати на наявні проблеми у системі держархбудконтролю, ДАБІ впроваджено низку каналів для оперативної комунікації. Це громадська приймальня, «гаряча» телефонна лінія, електронні сервіси, у тому числі сервіс «Написати Голові ДАБІ». Вони дають реальну картину роботи всієї системи держархбудконтролю та допомагають оперативно приймати необхідні рішення. Для людей же – це зручний та дієвий спосіб вирішити наявну в них проблему.

У першому півріччі 2018 року Держархбудінспекцією опрацьовано 17,5 тис. звернень. З них – 14тис. від юридичних осіб, 3,5 тис. від громадян, зокрема письмових, електронних, на «гарячу» телефонну лінію.

Децентралізація системи держархбудконтролю наблизила послуги в сфері будівництва до безпосереднього запитувача. І вже на сьогодні органи держархбудконтролю при органах місцевого самоврядування стали повноцінними партнерами ДАБІ з розвитку галузі будівництва.

Презентація оновленої електронної послуги Держархбудінспекції

Вони працюють у 100 українських населених пунктах та повноцінно контролюють галузь на своїй території. Фактично кожен четвертий об’єкт будівництва в Україні зараз підконтрольний місцевим інспекціям.

Децентралізація системи держархбудконтролю

Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев також підкреслив, що спільно з неурядовими організаціями створено публічні майданчики для комунікації із бізнес-спільнотою. Ці зустрічі дають розуміння реальних очікувань бізнесу від влади та української держави, а спільний аналіз процесів, що відбуваються у будівельному секторі, допомагає вирішувати наявні проблеми.

Презентація оновленої електронної послуги Держархбудінспекції

Серед партнерів Держархбудінспекції – Рада бізнес-омбудсмена, Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні, Офіс ефективного регулювання (BRDO) та інші.

Серед партнерів Держархбудінспекції

«Ціллю ДАБІ у будівельному секторі стало «не злякати інвестиції», а зробити все, щоб вони зайшли в Україну та почали працювати. Кожен інвестиційний проект ми супроводжуємо і надаємо консультативну підтримку. І ми вже бачимо довіру з боку інвесторів та конкретні результати», – наголосив він.

Презентація оновленої електронної послуги Держархбудінспекції

Реформа реєстраційно-дозвільних процедур в Україні за рік повноцінного функціонування довела свою ефективність. Після відмови від декларативного принципу в будівництві, переведення всіх об’єктів незначного класу наслідків на процедуру повідомлення, а середнього і значного класу наслідків – виключно за дозволом, в будівельній сфері України закінчилася ера хаосу. Серед найбільших досягнень – зменшення кількості самобудів, пожвавлення будівельних процесів, а також посилення зацікавленості іноземних інвесторів працювати в нашій країні. 


Відео 19.07.2018 Брифінг на тему: ДАБІ – три роки системних змін

https://youtu.be/mBFzd1reVaU?t=8

Важная информация

Как выполняется экспертиза строительной документации

Как выполняется экспертиза строительной документации

Экспертиза проводится для определения качества проектных решений путем выявления отклонений от требований к прочности, надежности и долговечности зданий, их безопасности и инженерного обеспечения. Внимание в ходе экспертизы также уделяется и другим вопросам соблюдения нормативов по проектированию объектов строительства

подробнее

Особенности строительной экспертизы проектов

Особенности строительной экспертизы проектов

Все документы, которые готовятся к началу строительства, считаются важным фактором для дальнейшего осуществления работ. От них зависит, насколько качественным и безопасным будет сооружение. Проектирование охватывает весь процесс возведения будущего здания. Именно для полноценного контроля за правильностью составления проекта проводится экспертиза

подробнее

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Выбор экспертной организации - очень сложный и важный процесс. Ознакомьтесь с советами, которые могут помочь вам в выборе подрядчика. Во-первых, убедитесь, что выбранная вами организация находится в выложенном на сайте Минрегионстроя списке экспертных организаций, имеющих право на осуществление комплексной экспертизы проектов строительства

подробнее

Наши партнеры: Разработка проектов строительства, Пожарная сигнализация и системы пожаротушения в Киеве