Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Законопроєкт щодо впровадження ВІМ-технологій у будівництві підтримано урядом

Застосування BIM-технологій – один із інструментів комплексної цифрової трансформації всієї будівельної галузі, він дозволить відійти від застарілих, забюрократизованих виробничих процесів та дублювання робіт.

Законопроєкт щодо реформування у сфері містобудування готують до другого читання

Впровадження ВІМ-технологій у будівництві

Уряд підтримав законопроєкт, який передбачає впровадження технологій інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) у будівництві. Нововведення дозволять синхронізувати процес будівництва між його учасниками, підвищити якість контролю робіт на всіх етапах, а також раціональніше використовувати ресурси. Це - один з кроків комплексної реформи сфери містобудування. Про це зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Застосування BIM-технологій у будівництві дозволить відійти від застарілих, забюрократизованих виробничих процесів та дублювання робіт. Це – метод управління всім життєвим циклом об’єкта на основі його цифрових, фізичних та функціональних характеристик. У результаті ми отримаємо вищу якість контролю робіт на всіх етапах, зниження вартості будівництва та підвищення його безпечності», – зазначив Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону також наголосив, що застосування BIM-технологій – один із інструментів комплексної цифрової трансформації всієї будівельної галузі.

Зазначимо, розроблений Мінрегіоном законопроєкт покликаний внести зміни до Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про публічні закупівлі» та «Про будівельні норми». Зокрема, щодо:

  • запровадження у законодавство нових понять, пов’язаних із застосуванням BIM-технологій;
  • надання повноважень щодо затвердження підзаконних актів, необхідних для поступового переходу до проєктування об’єктів із врахуванням вартості їхнього життєвого циклу вже на етапі проєктування та будівництва;
  • запровадження через п’ять років після набуття чинності Закону обов’язкового використання ВІМ-технологій під час будівництві окремих об’єктів за рахунок державних коштів.

Нагадаэмо, що громадські обговорення цього питання розпочалися ще в 2020 році

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше