Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Опубліковано нові ДБН для будівництва  житлових будинків.

2.09.2019

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в своєму бюлетені №8 від 20 серпня 2019 року опубліковало нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року та вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблені на заміну застарілих ДБН 2005 року. ДБН “Житлові будинки” - це важливі будівельні норми, які стосуються кожного. Вони підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків.

Нагадаємо, що 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків. А саме:

  • відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;
  • дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель;
  • введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.

 Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”.

ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


ДБН В.2.2-15:2019 Житлові будинки. Основні положення


 Новими державними будівельними нормами (ДБН) щодо житлових будинків передбачено можливість розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно.

Норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.

Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.

Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках:

  • Готелі та хостели;
  • Магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м;
  • Спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря;
  • Спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів);
  • Майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м;
  • Лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.

з 1 жовтня 2018 року в дію вступили зміни у ДБН «Житлові будинки», які дозволии розміщувати в житлових будинках заклади громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Довідково.

В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення».

Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та, відповідно до законодавства, вступають в дію орієнтовно через 3 місяці після опублікування — з 1 грудня цього року.

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше