Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми відновлюємо роботу в штатному режимі, та будемо працювати дистанційно.
Звертаємо Вашу увагу, що зв’язатися з нами Ви можете за номером : +380 (96) 416 96 17

Cтворено робочу групу з реформування системи архбудконтролю

За дорученням Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка створено робочу групу з питань реформування системи архітектурно-будівельного контролю шляхом впровадження електронного кабінету забудовника, онлайн-платформи “Прозора Держархбудінспекція” та розроблення нормативно-правових актів. До її складу увійшли представники Мінрегіону, ДАБІ, Державного агентства з питань електронного урядування України, BRDO, IDLO, TAPAS, урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” та Конфедерації будівельників України.

“Від того, наскільки прозоро та відкрито здійснюється діяльність у будівництві, залежить якість робіт, залучення нових інвестицій і розвиток галузі загалом. Тому аби унеможливити будь-які зловживання та корупційні прояви у будівництві, було створено робочу групу, яка займатиметься питаннями реформування системи держархбудконтролю. Зокрема, шляхом впровадження електронних сервісів, що унеможливить біганину від одного чиновника до іншого. Всі питання обговорюватимемо публічно і відкрито і кожен зможе долучитися до участі”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

На першому засіданні робочої групи було обговорено та напрацьовано низку питань, які потребують першочергового вирішення, а саме:

  • роз’єднання функцій контролю та адміністративної послуги за допомогою Технологічної картки видачі дозвільних документів на будівництво;
  • автоматизація подачі заяв на отримання дозвільних документів для будівництва об’єктів із значними та середніми класами наслідків (СС3, СС2);
  • підключення до електронного кабінету ДАБІ місцевих органів влади, ЦНАП та інших реєстрів;
  • посилення відповідальності осіб, які підписують дозвіл на виконання будівельних робіт та інші питанняКонцепція публічного управління у сфері містобудівної діяльності, проект якої наразі розроблено експертами та знаходиться на розгляді в Мінрегіоні, спрямована на врегулювання актуальних проблем галузі та забезпечення відкритості та прозорості всієї необхідної інформації у будівництві.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Відкрита та доступна інформація у будівництві — це ключ до вирішення багатьох проблемних питань, які сьогодні призводять до того, що галузь працює неефективно. З’являються постійні проблеми з порушенням будівельних норм, конфлікти між будівельними компаніями, владою і громадськістю, руйнуються пам’ятки культурної спадщини, а в країну менше заходить інвесторів. Саме тому для вирішення всіх цих питань наразі розробляється Концепція публічного управління у галузі будівництва”, — сказав він.

Зокрема, вона передбачає дотримання при розробленні проектів законів та інших нормативно-правових актів таких принципів:

  • повнота, прозорість та доступність інформації про містобудівну діяльність для всіх її учасників;
  • підвищення ролі громадськості під час прийняття рішень щодо містобудівної діяльності;
  • пріоритетність збереження культурної спадщини та навколишнього природного середовища;
  • усунення корупційних ризиків;
  • субсидіарність;
  • дерегуляція господарської діяльності, максимальна інтеграція та автоматизація дозвільних процедур.

Все це дозволить унеможливити ручне управління в галузі та сприятиме зменшенню корупційних проявів у будівництві і залученню нових інвестицій.

Наразі експертами розроблено попередній проект Концепції, який після доопрацювання її положень та низки публічних обговорень за участі широкого кола експертів, фахівців та громадськості буде направлено на розгляд Уряду.

Концепція розробляється за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні, що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та фінансується Урядами Німеччини та Швейцарії.

Нагадаємо, що раніше був підписаний Меморандум про співробітництво щодо розроблення та реалізації Концепції публічного управління у галузі будівництва між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, громадською організацією “Разом проти корупції”, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, громадською організацією “Офіс ефективного регулювання” (BRDO), Конфедерацією будівельників України, Будівельною палатою України, Національною спілкою архітекторів України, Інститутом архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ, ДП «ДІПРОМІСТО» та ДП «УкрНДІпроцивільбуд».

Важная информация

Как выполняется экспертиза строительной документации

Как выполняется экспертиза строительной документации

Экспертиза проводится для определения качества проектных решений путем выявления отклонений от требований к прочности, надежности и долговечности зданий, их безопасности и инженерного обеспечения. Внимание в ходе экспертизы также уделяется и другим вопросам соблюдения нормативов по проектированию объектов строительства

подробнее

Особенности строительной экспертизы проектов

Особенности строительной экспертизы проектов

Все документы, которые готовятся к началу строительства, считаются важным фактором для дальнейшего осуществления работ. От них зависит, насколько качественным и безопасным будет сооружение. Проектирование охватывает весь процесс возведения будущего здания. Именно для полноценного контроля за правильностью составления проекта проводится экспертиза

подробнее

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Выбор экспертной организации - очень сложный и важный процесс. Ознакомьтесь с советами, которые могут помочь вам в выборе подрядчика. Во-первых, убедитесь, что выбранная вами организация находится в выложенном на сайте Минрегионстроя списке экспертных организаций, имеющих право на осуществление комплексной экспертизы проектов строительства

подробнее

Наши партнеры: Разработка проектов строительства, Пожарная сигнализация и системы пожаротушения в Киеве