Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми відновлюємо роботу в штатному режимі, та будемо працювати дистанційно.
Звертаємо Вашу увагу, що зв’язатися з нами Ви можете за номером : +380 (96) 416 96 17

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

13.12.2019

Електронний кабінет забудовника (e-dabi.gov.ua) запрацював у тестовому режимі та доступний для будівельних об'єктів класу наслідків СС1 (незначний).  

Презентація нового онлайн-сервісу відбулась 13 грудня  за участі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак, Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка, в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександра Строкача.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що запуск такої послуги буде значним ударом по корупції. "Корупції стане значно менше, а з часом вона повинна зникнути в сфері будівництва як явище. Близько 80% споруджуваних об'єктів мають саме клас наслідків СС1. Тому на першому етапі запуску очікується позитивний ефект для максимальної кількості забудовників. "Це найменш ризиковані об'єкти, але значна їх частина. Тобто, велика частина людей це відчує", - сказав Голова уряду. Запуск кабінету для інших класів наслідків  очікується на початку 2020 року.

Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак додала, що послуга буде протестована, прийнята до експлуатації та  стане доступною з 24 грудня.  «Це надзвичайно радісна подія, тому що ми можемо сказати людям, які сьогодні хочуть будувати будівлі, теплиці, гаражі, навіть внутрішні невеликі дороги, кафе, ресторанчики, в яких одночасно може перебувати до ста осіб, що їм не потрібно проходити кола пекла в Державній архітектурно-будівельній інспекції щодо отримання документації, яка необхідна для того, щоб вони починали будівельні роботи і вводили ці об'єкти в експлуатацію», - зазначила пані міністр. Запуск такої послуги значно спростить життя забудовників.

Альона Бабак повідомила, що в Міністерстві юстиції було зареєстровано наказ Мінрегіону №285 «Про затвердження порядку функціонування електронного кабінету в сфері містобудівної діяльності» від 12 грудня, який регулює роботу послуги. З наказу випливає, що з 23 послуг, які надає ДАБІ, 9 найпопулярніших адмінпослуг тепер отримуватимуть в електронному форматі.

Як додав присутній на презентації віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, електронний кабінет забудовника передбачає, що послуга надаватиметься автоматично, без чиновників, оскільки система сама звірятиме дані з реєстрами. «Поки ми працювали над цим проектом, нам розповідали, як це відбувається в регіонах. Ти приносиш документи, тобі відмовляють, потім тобі кажуть, скільки грошей потрібно заплатити. Сьогодні людина взагалі не бере в цьому участі», - зазначив він.

Замовник будівництва може зареєструватися у особистому кабінеті на сторінці онлайн-сервісу https://e-dabi.gov.ua/, обрати необхідну послугу та заповнити запропоновані поля. Система перевірятиме внесену інформацію автоматично, у тому числі щодо права власності на земельну ділянку, її цільового призначення, належності об’єкта до класу наслідків СС1 за квадратурою, кількістю поверхів тощо. За умови відповідності усіх даних реєстрація документів декларативного характеру та внесення даних до Єдиного реєстру дозвільних документів здійснюватиметься автоматично – з відправленням результату надання адміністративної послуги на електронну пошту суб’єкта містобудування

Важная информация

Как выполняется экспертиза строительной документации

Как выполняется экспертиза строительной документации

Экспертиза проводится для определения качества проектных решений путем выявления отклонений от требований к прочности, надежности и долговечности зданий, их безопасности и инженерного обеспечения. Внимание в ходе экспертизы также уделяется и другим вопросам соблюдения нормативов по проектированию объектов строительства

подробнее

Особенности строительной экспертизы проектов

Особенности строительной экспертизы проектов

Все документы, которые готовятся к началу строительства, считаются важным фактором для дальнейшего осуществления работ. От них зависит, насколько качественным и безопасным будет сооружение. Проектирование охватывает весь процесс возведения будущего здания. Именно для полноценного контроля за правильностью составления проекта проводится экспертиза

подробнее

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Как выбрать экспертную компанию в Украине

Выбор экспертной организации - очень сложный и важный процесс. Ознакомьтесь с советами, которые могут помочь вам в выборе подрядчика. Во-первых, убедитесь, что выбранная вами организация находится в выложенном на сайте Минрегионстроя списке экспертных организаций, имеющих право на осуществление комплексной экспертизы проектов строительства

подробнее

Наши партнеры: Разработка проектов строительства, Пожарная сигнализация и системы пожаротушения в Киеве