Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Впровадження ВІМ технологій в Україні: Мінрегіон розпочав громадське обговорення концепції

BIM (англ. Building Information Modeling) Інформаційне моделювання будівель — це процес оптимізації проектування і будівництва. За допомогою BIM-технології створюється інформаційна модель, яка забезпечує точне бачення проекту в цілому.

Суть технології в побудові тривимірної віртуальної моделі будівлі в цифровому вигляді, що несе в собі повну інформацію про майбутній об’єкт. 

Застосування BIM-технології в проектуванні будинків включає в себе збір та комплексну обробку технологічної, архітектурно-конструкторської, економічної інформації про будівлю,- таким чином будівельний об’єкт і все, що до нього відноситься, розглядаються як єдине ціле і це спрощує аналіз всеохоплюючого впливу будівництва на довкілля, інфраструктуру, ландшафт та дає вичерпну візуалізацію майбутньої функціональності проекту, що має на меті, в тому числі, спрощення будівельної експертизи майбутнього об'єкту.

В рамках реалізації Дорожньої карти по впровадженню BIM в Україні підготовлені перші редакції трьох національних стандартів – ДСТУ ISO 22263:20XХ, ДСТУ ISO 12006-2:20ХХ та ДСТУ ISO 29481-1:20ХХ

Впровадження ВІМ технологій в Україні - ISO

BIM - впровадження в Україні

Для впровадження стандартів ВІМ в Україні Мінрегіон пішов шляхом гармонізації національних стандартів у відповідності до міжнародних стандартів ISO.

Документи щодо реалізації Дорожньої карти по впровадженню BIM в Україні розроблено Технічним комітетом стандартизації "Металобудівництво" (ТК 301), Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського.

  • ДСТУ ISO 22263:20XХ (ISO 22263:2008, IDT) «Структура інформації про об’єкти будівництва. Основи управління інформацією про проект», ідентичний до ISO 22263:2008 «Organization of information about construction works – Framework for management of project information».

Міжнародний стандарт ISO 22263:2008 буде прийнято як національний стандарт методом перекладу.

  • ДСТУ ISO 12006-2:20ХХ (ISO 12006-2:2015, IDT) «Зведення будівель. Структура інформації про об'єкти будівництва. Частина 2. Основні принципи класифікації», ідентичний до ISO 12006-2:2015 «Building construction – Organization of information about construction works – Part 2: Framework for classification».

Міжнародний стандарт ISO 12006-2:2015 буде прийнято як національний стандарт методом перекладу.

  • ДСТУ ISO 29481-1:20ХХ (ISO 29481-1:2016, IDT) «Інформаційні моделі будівель. Настанова з доставляння інформації. Частина 1. Методологія та формат», ідентичний щодо ISO 29481-1:2016 «Building information models — Information delivery manual — Part 1: Methodology and format».

Міжнародний стандарт ISO 29481-1:2016 буде прийнято як національний стандарт методом перекладу.

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше