Підсумки 2018 року у будівельній галузі України

У 2018-му будівельна галузь продовжила демонструвати стабільне зростання. І це враховуючи неабиякий ривок, який відбувся у галузі на рік раніше. Було виконано будівельних робіт більш ніж на 136 млрд грн.

У 2018-му році була прийнята низка важливих змін для спрощення діяльності у будівництві та покращення життя людей. Запроваджений у 2018 році механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків (СС1), дозволив українцям узаконити близько 9 тис будинків.

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У 2018 році було змінено 27 ДБН, а це на практиці 500 якісних змін. Звичайно, ми одразу ж отримали шалений спротив від недобросовісних забудовників. Це слід було прорахувати, бо зміни є революційними і європейськими. Головна мета нових ДБН — безпечний та комфортний життєвий простір. Необхідно кардинально припинити хаотичну забудову. Зобов’язати забудовника будувати соціальну інфраструктуру, в першу чергу дитсадки і школи. Заборонити забудовувати парки й зелені зони. Створити більше простору для спортивної інфраструктури. В нових ДБН введено нове поняття з обмеження висотності забудови — «блакитна лінія». Обмежена щільність забудови, мікрорайони не можна перетворювати на кам’яні джунглі. Ми будемо продовжувати вдосконалювати будівельні норми, на 2019 рік заплановано перегляд 20 ДБН», наголосив Геннадій Зубко.

За підсумками 2018 року індекс будівництва інженерних споруд склав 109%, будівель – 99,9% (житлових – 98,4%, нежитлових – 101,2%).

У розрізі регіонів, лідерами за обсягами виконання будівельних робіт стали Одеська область (15,3 млрд грн), Дніпропетровська область (13,5 млрд грн), Харківська область (12,7 млрд грн) та м. Київ (30,1 млрд грн).

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 72,8% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 18,6% та 8,6% відповідно.

За підсумками 2018 року підприємства України виконали будівельні роботи на суму 136,3 млрд грн, індекс будівельної продукції по відношенню до 2017 року склав 104,4%.

Використано материали:
minregion.gov.ua: У 2018-му будівельна галузь зросла на 4,4%
minregion.gov.ua: Будівельна амністія» дозволила узаконити біля 9 тис будинків
minregion.gov.ua: Мінрегіон у 2018 році змінив 27 ДБН

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Перша Будівельна Експертиза переїхала у новий офіс, де головне це комфорт її працівників

Основна концепція офісу – відкритість. Ми хотіли, щоб і наші співробітники, і наші партнери навіть за рахунок нашого інтер’єру розуміли, що наша задача – бути максимально відкритими, корисними, допомагати, а не створювати перешкоди. Власне, це ми реалізовували і в дизайнерсько-архітектурному рішенні.

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію для експертизи проектів будівництва в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва.

детальніше

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

«Перша Будівельна Експертиза» відповідає новим критеріям Мінрегіону

ТОВ «Перша Будівельна Експертиза» відповідає Критеріям і може здійснювати експертизу проектів будівництва об'єктів за всіма напрямами експертизи, крім експертизи доріг, ядерної і радіаційної безпеки, всіма розділами проектної документації, що за класом наслідків належать до об'єктів з (СС1), (СС2) і (СС3) наслідками.

детальніше