Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі, як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номерами : +380 (97) 228 99 77, +38 (050) 228 99 77

Підсумки 2018 року у будівельній галузі України

У 2018-му будівельна галузь продовжила демонструвати стабільне зростання. І це враховуючи неабиякий ривок, який відбувся у галузі на рік раніше. Було виконано будівельних робіт більш ніж на 136 млрд грн.

У 2018-му році була прийнята низка важливих змін для спрощення діяльності у будівництві та покращення життя людей. Запроваджений у 2018 році механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків (СС1), дозволив українцям узаконити близько 9 тис будинків.

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У 2018 році було змінено 27 ДБН, а це на практиці 500 якісних змін. Звичайно, ми одразу ж отримали шалений спротив від недобросовісних забудовників. Це слід було прорахувати, бо зміни є революційними і європейськими. Головна мета нових ДБН — безпечний та комфортний життєвий простір. Необхідно кардинально припинити хаотичну забудову. Зобов’язати забудовника будувати соціальну інфраструктуру, в першу чергу дитсадки і школи. Заборонити забудовувати парки й зелені зони. Створити більше простору для спортивної інфраструктури. В нових ДБН введено нове поняття з обмеження висотності забудови — «блакитна лінія». Обмежена щільність забудови, мікрорайони не можна перетворювати на кам’яні джунглі. Ми будемо продовжувати вдосконалювати будівельні норми, на 2019 рік заплановано перегляд 20 ДБН», наголосив Геннадій Зубко.

За підсумками 2018 року індекс будівництва інженерних споруд склав 109%, будівель – 99,9% (житлових – 98,4%, нежитлових – 101,2%).

У розрізі регіонів, лідерами за обсягами виконання будівельних робіт стали Одеська область (15,3 млрд грн), Дніпропетровська область (13,5 млрд грн), Харківська область (12,7 млрд грн) та м. Київ (30,1 млрд грн).

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 72,8% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 18,6% та 8,6% відповідно.

За підсумками 2018 року підприємства України виконали будівельні роботи на суму 136,3 млрд грн, індекс будівельної продукції по відношенню до 2017 року склав 104,4%.

Використано материали:
minregion.gov.ua: У 2018-му будівельна галузь зросла на 4,4%
minregion.gov.ua: Будівельна амністія» дозволила узаконити біля 9 тис будинків
minregion.gov.ua: Мінрегіон у 2018 році змінив 27 ДБН

Важлива інформація

Як виконується експертиза проектів будівництва

Як виконується експертиза проектної документації

Експертиза проводиться для визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будівель, їх безпеки та інженерного забезпечення. Увага в ході експертизи також приділяється і іншим питанням дотримання нормативів щодо проектування об'єктів будівництва

детальніше

Особливості будівельної експертизи

Особливості будівельної експертизи проектів будівництва

Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда. Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Саме для повноцінного контролю за правильністю складання проекту проводиться експертиза

детальніше

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як вибрати експертну компанію в Україні

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва

детальніше